5 lihtsat viisi, et muuta oma taimed kassikindlaks

kassikindel liiv taimed
Kassid on kohati ülemeelikud lemmikloomad, kes on tuntud pahandustesse sattumise tõttu.

Isegi teie taimed pole kaitstud närimise eest ega mulla laiali kraapimise eest. Õnneks on palju erinevaid nippe, mida saate katsetada, et teie kass taimede kallal askeldada ei saaks. Leidmaks parim meetod teie ja kasside jaoks, siis peate välja uurima, mis neid teie taimede juures kõige enam ligi meelitab.

Meediaväljaanne BeChewy selgitab, et kasse tõmbab sageli taimede poole, kui neil on igav. Kuigi, kui nad peaksid sageli sööma potimulda, siis võib see tähendada, et nende endi toidust võib puududa vajalike toitaineid ja nad peaksid külastama loomaarsti.

Vähem tõsisemaks põhjuseks, miks kassid võivad teie taimi rünnata, võib lihtsalt olla see, et neile meeldib taime maitse, lõhn või tekstuur. Määrdunud liivakast või tühi toidunõu on veel mõned põhjused, miks teie kassid võivad üritada teile läbi taime rikkumise kätte maksta. Kui teate, miks teie lemmikloomad nii käituvad, siis saate oma koduseid taimi ka paremini kaitsta.

1. Kasutage fooliumit või kahepoolset teipi

foolium kass lilled taimed

Enamik kasse häirivad valjud või mitte tuttavad helid, mistõttu on foolium suurepärane vahend, et miisud oma taimedest eemale hoida. See meetod töötab, sest iga kord kui nad teie taime kõrvale hüppavad, maanduvad nad fooliumile, mis teeb valju häält ja peletab nad eemale.

Siis teeb kass seose taime ja valju heli vahel ning ei soovi enam selle lähedale minna. Selleks rebige lihtsalt fooliumi lehti ning asetage need ümber poti ning poti äärtele. Proovige foolium sättida nii, et see võimalikult palju liiguks ning krõbiseks, kui kass seda puutub.

Kahepoolne teip töötab samamoodi, kui teie lemmikloom fooliumit kartma ei peaks. Teibi asetamine pinna ümber, millel teie taim seisab, aitab luua barjääri selle ümber, sest kassidele ei meeldi tunne, kui teip nende käppade külge kleepub. Nende meetodite ainus negatiivne külg on see, et peate neid aeg ajalt taas paika sättima, kui teie lemmikloom need segamini peaks ajama.

2. Kasutage apelsinikoori

Apelsinikoored on naturaalne viis hoida oma kassid taimedest eemal. See toimib, sest meediaväljaande All About Cats andmetel on kassidel haistmismeel 40 korda tundlikum kui meil. Neile ei meeldi tugev tsitrusviljade lõhn, nii et see meetod töötab nii apelsini-, sidruni- kui ka laimikoortega.

See on ühtlasi ka suurepärane viis prügi taaskasutamiseks, selle asemel, et jäätmet lihtsalt prügi hulka visata.

Haarake oma tsitruseliste koorejäärgid ning asetage need potti ümber oma taime. Teie kass tunneb tsitruse lõhna ja tahab taimest, mida ta varem armastas hävitada, nüüd hoopis kaarega eemale hoida.

Pange tähele ka seda, et oluline on kinni pidada ainult koortest ja mitte minna üle piiri, lisades oma taime mulda eeterlikke õlisid, kuna mõned õlid võivad olla loomadele ohtlikud.

3. Asetage potti kivid

Taimede kaitsmiseks on ka viise, mis ei pane silmi valutama. Näiteks dekoratiivsete kivimite kihi asetamine mullale on üks meetod, mis näeb ilus välja ja takistab ka ühtlasi loomadel mulla seest kaevamast või seda liivakastina kasutamast.

Meediaväljaanne Natural Feline Care selgitab, et kassidele meeldib kasutada taimi liivakasti asemel, kui nende enda oma peaks olema määrdunud. Seda põhjusel, et lahtine pinnas on kassi liivaga sarnane.

Parim oleks seda tehnikat kasutades oma lemmiklooma liivakasti sagedamini puhastada, et vältida nende pissimist mujale.

Selle meetodi puhul on tähtis kasutada ka pisut suuremaid kivisid, et kassidel ei tekiks siiski kiusatust kivide vahelt mulda kaevata. Kui kivid on väga pisikesed, siis julgustate kassi just teie taime vetsuna kasutama, sest peened kivid või kivipuru võib taas jällegi meenutada kassiliiva.

Kivid peaksid olema siledad (et kass oma käppasid ei kahjustaks) ja katma mullapinna täielikult. Kui kivid pole väga tihedalt kokku surutud, siis saate ilusti ka oma taimi kasta.

4. Loo isetehtud sprei

Kassidele meeldib närida taimede lehti, sest need kas lõhnavad hästi või neile meeldib lehtede tekstuur. See võib aga olla ohtlik, sest paljud toataimed on loomadele mürgised. Isetehtud peletava pihusti kokku segamine on taas naturaalne viis oma taimed kassikindlaks muuta.

Saate valida kahe koostisosa hulgast, mis teil tõenäoliselt ka juba kodus olemas on – sinep ja must pipar. Sega paar lusikatäit jahvatatud sinepit pihustuspudelis veega. Seejärel kandke lahus oma taime lehestikule ning pinnasele.

Jahvatatud musta pipra kasutamiseks segage 2 spl täit kuuma veega. Pärast jahtumist valage see pihustuspudelisse ning kandke oma taimedele.

Teine variant on juba poest osta valmis tõrjevahend, kui te enda oma kokku segada ei viitsi. Kassi eemal hoidmiseks peate neid lahuseid uuesti kasutama umbes iga kahe päeva tagant.

5. Kinkige neile nende enda taim

Oma kassi taimelembuse omaks võtmine ning neile enda taimekollektsiooni kinkimine, on üks rahuldavamaid viise hoidmaks kassid oma rohelusest eemal. See on lõbus viis lemmiklooma tähelepanu kõrvalejuhtumiseks, pakkudes samal ajal neile ohutut alternatiivi närimiseks.

Catnip(Harilik naistenõges) on kõige populaarsem taim, mida inimesed oma lemmikloomadele ostavad, kuid täiesti ohutud on ka muud tavalised maitsetaimed. Head valikud on tüümian, petersell, rosmariin ning nisuhein.

Kui teil on need taimed olemas, siis asetage nad väikestesse pottidesse, et teie lemmikloomad ei saaks taas mulda nende ümbert kaevama asuda.

Samuti tasub ka jälgida, kui palju teie kassid taimi närivad/söövad, sest kuigi need kassitaimed on ohutud, ei ole nende liigne tarbimine hea.

Selle meetodi tõhusaks kasutamiseks peate oma toataimed viima ka kohtadesse, kus teie kassid neile ligi ei pääse või valima ühe eelnevalt mainitud tehnikast.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga