5 põhjust, miks kassidele meeldib inimeste rinnal magada

5 põhjust, miks kassidele meeldib inimeste rinnal magada
Kassiomanikena on kasulik teada võimalikult palju oma kassist. Kuidas ta eest kõige paremini hoolt kanda või isegi seda, mida nende erinevad käitumismustrid tähendada võivad – näiteks miks mu kass lamab mu rinnal?

Selgub, et väga paljud inimesed selle küsimuse üle mõtisklenud ei ole. Selle eest levib aga palju teooriaid, mis üritavad põhjendada, miks teie väikestele karvakeradele nii väga teie rinnal magada meeldib.

Kuigi kasside kohta on palju müüte, kuidas nad teid lihtsalt sooja toa saamiseks ära kasutavad, siis ei vasta need lihtsalt tõele. Kassid on armastavad ja lojaalsed ning näitavad oma kiindumust välja mitmel viisil.

Mõned toovad omanikele mänguasju, teised käivad lihtsalt omanikul sabas või isegi – arvasite ära – lamavad teie peal.

Sukeldume otse mõningatesse teooriatesse, miks teie kiisule võib meeldida teie rinnal lamamine.

woman asleep with grey cat in arms perhaps wondering why does my cat lay on my chest

Miks mu kassile meeldib mu rinnal magada? 5 põhjust

1. Su kass armastab sind

Alustame ilmselgest. See võib tunduda lihtne, aga teie kassi füüsiline puudutus võib tõepoolest olla samuti viis, kuidas nad näitavad teie suhtes armastust välja. Võtke seda kui kallistust või kaisutamist.

Nii et kui teie karvabeebi teile ennast rinnale kerra tõmbab, võite ennast pidada armastatud kassiomanikuks.

what does it mean when a cat headbutts you - ginger cat snugglin

2. Nad armastavad sooja

Pole saladus, et kassidele meeldib soojades kohtades lamada. Olenemate sellest, kas see on päikesepaisteline aknalaud või inimese rind (või mis tahes kehaosa), on kassid alati rahul.

Kuigi tasub tähele panna, et kassid ei talu oma soojalt pinnalt ühtegi liikumist. Seega võite märgata, et kui te ei ole suhteliselt liikumatult paigal, siis leiavad nad kiirelt järgmise koha, kus ennast röstida.

Young bearded guy sleeping on sofa at home

Selleks võib olla päikeseline aknalaud või isegi teie koht diivanil, kui tõusete – te siiski soojendasite ju selle nii mõnusalt ülesse.

Ja tunnistagem, et koheva väikese küttekeha süles või rinnal hoidmine võib olla mõlemale osapoolele võrdväärselt kasulik. See mitte ei tekita ainult väga hubast olukorda, vaid ka see, kui teie kiisu teiega tihedalt suhtleb, võib olla rahustav ja mõnus tunne.

3. Teie südamelöögid rahustavad neid

See pole kindlasti veider järeldus, mida teha. Teie kass võib seostada seda oma emale lähedal magamisega ja seetõttu seda omakorda seostada turvatundega. Lõppude lõpuks, kas just nii me nendega kassipoegadena ei käitunud – neid endal süles ja lõua all hoides.

woman with eyes closed curled up with sleepy cat on bed

Need keharütmid tuletavad neile meelde oma vanemate õrna nurrumist ning võivad osutuda kasside jaoks sügavalt hüpnotiseerivaks ja rahustavaks.

Kuigi kassid võivad väga iseseisvad loomad olla, on “lapseliku” käitumise juurde tagasipöördumine nende puhul tavaline nähtus, sest viib nad turvalisse kohta.

Seega kui tunnete, et teie kiisu on haavatav ja murelik, kohelge teda nii, nagu ka inimlast. Andke neile kallistusi ja hoidke neid oma südame lähedal.

4. Teie kass üritab teid “omastada”

Kui selle peale mõelda, on teie kiisu omastamiskatse üsna armas. Teadupärast lamavad nad kõige peal, alates kassimänguasjadest kuni riieteni. Seda seetõttu, et kassid on väga territoriaalsed olendid.

teen pretty girl kiss black cat close up portrait

Nad märgivad oma territooriumi levitades oma lõhnu, nii et järgmine kord, kui teie kiisu teile peale hüppab, võite järeldada, et nad ütlevad peas “minu oma”.

5. Nad otsivad turvalisust või mugavust

Nagu varem mainitud, on kassidel tugev seos lõhnadega ja meie rind lõhnab kindlasti meie järele tugevalt. Tuttavad lõhnad aitavad teie kiisul ennast kindlalt tunda.

woman lying on bed with ginger cat curled up under her arm

Seega pole nende leidmine kantud riiete hunnikust kuigi haruldane. Võite isegi üks hetk avastada, et olete oma lemmikkampsuni kassile “annetanud”.

Kassidel on ka loomulik kaasasündinud instinkt olla röövloomade suhtes pidevalt valvel. See võib nende jaoks sageli häiriv olla, kui nad ennast turvaliselt ei tunne.

Otsite viise kuidas kassi rinnale ronimist vähendada?

Hommikul esimese asjana silmade avamine ja kassi näo või taguminu nägemine võib mõne jaoks olla unistus, kuid teiste jaoks pole see nii meeldiv. Ja olgem ausad, terve öö teie peal magav kass ei pruugi tagada kõige kosutavamat und.

woman with cat mask and cat in bed

Õnneks on võimalik teha kompromiss, mis tagab mõlema osapoole hubasuse ja välja puhkamise. See kompromiss on hea kassipesa.

Teie parim valik oleks leida midagi pehmet ja mugavat, eelistatavalt soojedusfunkutsiooniga, et teie kiisu saaks sellest maksimaalselt rõõmu tunda. Visake sinna hulka veel üks vana kampsun, millel teie lõhn küljes, ja olete leidnud võiduka kombinatsiooni.

Ja kui te panete need ööseks oma voodi kõrvale, on neil olemas sinu rinna järel paremuselt järgmine asi. Nii saate sügavalt ja vabalt hingata ning teie kiisu väldib olukorda, kus te öösiti kogematta talle ennast peale võite keerata.

Milline on teie reaktsioon?
+1
2
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga