Kas jõulukaktus on kassidele ja koertele mürgine?

jõulukaktus toksiline mürgine kass koerad loomad kas on jõulud

Kui teil on tekkinud hiljuti küsimus, et kas jõulukaktus on kassidele ja koertele ikka turvaline, siis olete jõudnud omadega õigesse kohta – oleme teinud kodutöö teie eest ära ning välja selgitanud, kas jõulukaktus on koju turvaline lisandus.

Schlumbergera ehk paremini tuntud kui jõulukaktus, õitseb novembrist jaanuarini, tuues talvisesse interjööri nii vajaliku värvi kui ka elupuhangu.

Kui mõtlede samuti sellele trendirongile hüppamisest, siis on enne aga oluline teada, et kas antud taime on ka ohutu koos kasside ja koertega elades kasvatada.

Kas jõulukaktused on kassidele koertele mürgised?

Ei, jõulukaktus ei ole ei kassidele ega koertele mürgine – tegelikult kuuluvad nad parimate lemmikloomasõbralike toataimede hulka.

Vastavalt Ameerika Loomade julmuse ennetamise ühingule on see taim mittetoksiline, mistõttu on need lemmikloomasõbralikes kodudes täiesti ohutud kasvatada. Veelgi parem on see, et erinevalt paljudest teistest kaktustest ei ole neil teravaid astlaid.

Kui teil tekkis nüüd ka küsimus, et kas ka jõulutäht võib kassidele või koertele mürgine olla, siis on meil taas hea meel teatada, et ka jõulutäht ei ole loomadele mürgine – miks mitte panna oma jõulutäht paari jõulukaktusega, et luua eriti mõnus jõuluatmosfäär koju.

Kuidas kassid ja koerad jõulukaktusest eemal hoida?

Jõulukaktus on kiiresti saanud üheks inimeste lemmikumaks toataimeks, mistõttu on lemmikloomaomanikele kergendus teada saada, et see taim on siiski lemmikloomasõbralik.

“Neid peetakse mittetoksilisteks, mistõttu on neid uudishimulike kasside ja koerte läheduses okei hoida. Kuigi parem on siiski taimed igaksjuhuks loomadest ja lastest eemal hoida” sõnab taimemüügiga tegeleva e-poe The Sill töötaja Eliza Blank.

Loomadega koos elades on soovitatav hoida oma toataimed põrandast eemal ja asetada need hoopis kõrgemale riiulile või taimealusele – näiteks meeldib meile väga see Bamworldi disainitud taimealus, mis on hõlpsalt ja odavalt ka Saksamaa Amazonist Eestisse tellitav.

“Jõulukaktus eelistab eredat, mite otsest valgust” ütleb Keira Kay, Bloom & Wild taimeekspert.

“Selle taime õitsemiseks on hea teda hoida aknal, kus on näiteks ribakardinad või siis hästi valgustatud kohas, kuid mitte kohas kus valgus talle otse peale langeb.”

Samuti tasub teada, et selle taime lehed kipuvad kokkupuutel kergelt ära kukkuma, seega on veel üks lisapõhjus, miks tasuks neid kõrgemal riiulil või rippuvas potis kasvatada. Kui mõni leht siiski ära langeb, siis saate neid kasutada uue jõulukaktuse paljundamiseks.

Milline on teie reaktsioon?
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga