Kas kassid näevad päriselt kummitusi?

Kas kassid näevad kummitusi

Kas teil on kunagi olnud tunne, et teie kass näeb midagi, mida teie ei näe? Või et nad jälgiks vahel nagu midagi üleloomulikku?

Tänu muinasjuttudele ja Halloweenile kiputakse kasse seostama üleloomulike asjade ja olenditega, eriti nõidade ja muude maagiliste olenditega.

Mõnes religioonis peetakse kasse saatana hüpiknukkudeks ja halva õnne toojateks.

Arvestsades kõiki maagilisi seoseid, mis meil kassidega, eriti mustade kassidega, loodud on, siis poleks sugugi üllatav, kui kassid tõepoolest näeksid kummitusi või tunneksid halba energiat.

Can Cats See Ghosts? We Asked a Vet and a Behavior Expert

Kassid on kummalised ja salapärased olevused. Mõnikord väldivad nad ilma nähtavata põhjuseta majas mingeid tsoone. Mõnikord ajavad nad midagi taga, mida meie omanikena ei näe. Ja mõnikord vaatavad nad lihtsalt pealtnäha tühja seina.

See, mis meie loomakeste tähelepanu köidab, pole meile, inimestele, alati selge. Ja see võib ka selgitada, miks paljud inimesed arvavad, et kassid näevad surnuid inimesi või tajuvad negatiivset energiat, olenemata sellest, kas nad usuvad üleloomulikku või mitte.

Fakt on aga see, et kassidel on sensoorne taju, mis võimaldab neil reaalsust tajuda palju rohkem kui meie, inimesed.

Kassid on sensoorse taju meistrid

Kassi meeled on kõrgelt arenenud. Nad kasutavad neid erilisi võimeid jahtimiseks ja end ohu eest kaitsmiseks. Kassid suudavad tuvastada väiksemaid liigutusi, vaiksemaid helisid ja kergemaid puudutusi. Need meeled annavad kassidele erilise pääsu maailma, mis onn meie, inimeste jaoks varjatud – kuigi see ei tähenda, et kohe hauataguse maailmaga tegemist oleks.

Üks neist sensoorsetest salarelvadest on kassi silmad. Nende iseloomulikud pilukujulised pupillid ummistavad vähem silma piirkondi kui meie ümarad pupillid. See eriline kuju võimaldab neil näha erinevat valguse lainepikkust silma erinevate piirkondadega.

Can Cats See Things That We Can't?

Londoni linnaülikooli uuringu kohaselt tunevad kassid isegi ultraviolettvalgust. Ja kuna nende silmad on kehaga võrreldes suhteliselt suured, on kassidel ka laiem vaateväli.

Kasside ainulaadsed silmad muudavad nende loomade nägemise ka pimedas heaks. Seda seetõttu, et neil on võrkkesta taga lisaks veel täiendav peegeldav kiht. See kiht aitab nende ajul kiirgust hõlpsamalt registeerida. Visuaalselt näeb see välja nagu peegeldaks nende silmad valgust, mis annab neile selle silmapaistva sära pimedas.

Kassid pole mitte ainult visaalsete signaalide töötlemiseks paremini varustatud. Kassid kuulevad kolm korda paremini kui inimesed. Nad kuulevad sagedusi, mis ületavad inimeste kuulmispiiri.

Ja erinevalt meist suudavad nad oma kõrvu liigutada üksteisest sõltumatult ja 180 kraadi raadiuses. Nende kuulmine on kolmemõõtmeline. Nad suudavad tabada kõige pehmemaid helisid, määrata, kui kaugel nad helist on ja määrata selle asukoha.

Kassidest on kujunenud täiuslikud näriliste ja muude väikeste ja kiirete olendite jahimehed. Nad on tõhusad jahimehed oma teravate meelte tõttu, mis võimaldavad neil tajuda asju, mida meie ei suuda.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga