Kas kassid peeretavad? Loomaarst seletab, miks mõned kassid on suuremad puuksutajad kui teised

Kas kassid peeretavad

Kui olete kassiinimene, kassiomanik või lihtsalt armastad kasse, siis võib tekkida teil küsimus: kas kassid peeretavad üldse?

Kuigi enamik meist on harjunud süüdistama pigem koera, kui kahtlane puuksuhais tuppa tekib, siis mis siis, kui elate majas koos ainult kassidega?

Muidugi me kõik teame, et kassid kakavad. (Kas sa oled kunagi liivakasti näinud?) Aga peeretamine? Kas võib olla tõesti nii, et need neljajalgsed kasslased ei eritagi äkki gaase?

Oma küsimsutele vastuste leidmisel on abiks Ameerikas Healthy Paws Pet loomakliinikut juhtiv veterinaararst Zac Pilossophil.

Do Cats Fart? - Advice, Guidance and Support.

“Jah, kassid peeretavad,” kinnitas dr Pilossoph. “Kuna peerud on gaasilisuse tagajärjed, siis jah, põhjustab gaasilisus [ka] peerusid.”

Kas kassid peeretavad?

Kassid – nagu enamik imetajaid – peeretavad tegelikult. (Lõbus lisateave: laiskloomad on ainsad imetajad, kes tegelikult ei peereta) Kõhupuhitus tekib söömise tagajärjel; samal ajal kui meie kehad teevad tööd, et toitu seedida, tekivad meie(ja kasside) kehasse gaasid. Põhjuseks võib olla liigselt allaneelatud õhk, täielikult seedimata süsivesikud või isegi bakterite liigne kasv.

4 Common Causes Of Flatulence In Cats (Cat Farts) - All About Cats

See gaaside kogumik peab kuhugi lõpuks minema, eks? Seega liigub see lõpuks mööda seedetrakti ja väljub tavaliselt pärasoole kaudu.

Sama protsess toimub ka kassidega, kuid tavaliselt on see vaikne protsess.

“Enamasti on see vaikne ja sellel pole märgatavat lõhna,” selgitab dr Pilossoph. “Kassid eraldavad gaase tavaliselt vaikselt ja neil pole erilist lõhna. Enamik kasside tuvastatava kõhupuhituse juhtudest viitab sellele, et nende soolestiku tervisega võib midagi lahti olla.”

Kui sageli kassid peeretavad?

Noh, konkreetset vastust sellele küsimusele on raske kindlaks teha. NHS-i andmetel puuksutab keskmine inimene kuskil 5 kuni 15 korda päevas; aga kuhu kassid selles võrdluses paigutada?

“Seda on raske konkreetselt öelda,” ütleb dr Pilossoph. “Ma kardan, et mul pole täpset arvu teile öelda ja see on iga kassi puhul erinev.”

See sõltub tõesti toitumisest, neelatud õhu kogusest ja paljudest muudest teguritest.

Miks mõni kass palju peeretab?


Mõned kassid võivad olla gaasilisemad kui teised (nagu ka mõned inimesed!). Kuigi põhjuseks võivad olla mitmed erinevad tegurid, võivad kassidel, kes terveaeg tugevaid ja sagedasi puukse eritavad, ilmneda mõne muu probleemi või haiguse sümptomid.

“Mõnikord võib kassidel olla ülemäärane puhitus, ebamugavustunne ja halvasti lõhnavad gaasid. Kassid, kellel on liiga palju gaase või halva lõhnaga gaasid, võivad põdeda mõnd seedetrakti häiret,” sõnab dr Pilossoph.

Eriti gaasiline kass võib viidata toidutalumatusele või allergiale.

Täpsemalt võivad toidutalumatuse/allergiaga (laktoositalumatus, spetsiifiline valgutalumatus) kassidel, kes ahmivad toitu ja söövad liiga kiiresti, esineda palju tihedamaid ja halvalõhnalisemaid gaase kui teistel.

“Sellisel juhul peaks teie kass külastama loomaarsti, et saada täpne probleem teada.”

“Liigne gaas ei ole haigus, vaid pigem võib viidata haigusseisundi sümptomile,” lisab dr Pilossoph. “Kui olete mures liigse gaasi või ebatavaliselt halvalõhnalise gaasi pärast, oleks mõistlik konsulteerida loomaarstiga.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga