Kas need seljakotid on paremad kui traditsioonilised kassipuurid? Siin on kõik, mida peate teadma

kassiseljakott kassi seljakott kass puur traditsiooniline kandekott kandepuur

Peaaegu iga kassiomanik tunneb selle hetke ära: teie armastatud kassike vajab visiiti loomaarsti juurde, kuid niipea, kui ta puuri panna, algab protestimine ning mjäugumine.

Minu enda kass teeb seda ning seda kurba kräunumist pole just meeldiv kuulata. Olen alati mõelnud, et kas on ka paremaid viise kassi transportimiseks kui ainult puur. Selgub, et on siiski olemas alternatiiv: kassi transportimiseks mõeldud seljakott.

Tegemist on spetsiaalse disainiga seljakotiga, mis võimaldab teil oma kassi hõlpsalt endaga kaasas kanda. Viimasel ajal olen neid kõikjal märganud. Uurisime teadjamatelt ning internetist, et kas need tõepoolest sobivad mugavalt kasside kandmiseks.

Kas kasside kandmiseks mõeldud seljakotid töötavad paremini kui traditsioonilised puurid?

Niisiis, miks peaksite te üldse kaaluma kassi puuri panemise asemel seljakoti kasutamist?

“Kassi kandmiseks mõeldud seljakotid on puuridega võrreldes praktilisemad ning lihtsamini kaasas kantavad” selgitab kassimööblibrändi Hepperit nõustav veterinaararst dr Paola Cuevas Moreno.

Ta usub, et kassi seljakotid pakuvad eeliseid, mida tavalistel puuridel pole.

“Eriti pikkade vahemaade puhul on lisaraskuse parem jaotus eeliseks või kui inimene peab liikuma piiratud ruumis.”

“Tõeline eelis on pigem omanikul kui kassil. Kassikoti lihtsus võimaldab kassiga paremini läbi saada ja teda lihtsamini endaga kaasa võtta.”

“Seljakotis on kass oma inimesele ka füüsiliselt lähemal ja ta tunneb ümbritsevat paremini.”

Ka käte vabadus on üks seljakoti eelistest puuri ees, mida inimene peaks kas käes hoidma või rihmaga üle õla riputama.

Kass võib juba ainuüksi suurema nähtavuse tõttu ennast paremini tunda: enamus seljakottidel on plastik või võrkaknad, mis võimaldavad neist välja vaadata.

See võib aga ka miinuskülg olla, sest rohkemate asjade nägemine võib mõnedes kassides hoopis esile kutsuda ärevust – nii et enne seljakoti ostmist tuleb kindlasti arvestada ka oma lemmiklooma iseloomuga.

Kuidas seljakotti oma kassile tutvustada?

Nagu iga transpordivahendi puhul, tuleb kassi esmalt sellega harjutada, et ta tunneks ennast seal olles turvaliselt.

Olenemata sellest, kas kasutate puuri või uudset seljakotti, siis laske kindlasti oma karvasel sõbral seda enne kodust lahkumist pisut uurida ja tundma õppida. Laske neil seda veidi omal käel nuusutada ning pakkuge neile kindlasti palju maiustusi, et neil tekiks kotiga positiivne seos.

“Kassile seljakoti tuvtustamine võib olla nende jaoks suur muudatus” sõnab lemmikloomaekspert aadressil FluffyDoodles.com.

“Oluline on võtta asju aeglaselt ning anda neile aega harjumiseks. Kui neil on mugav sisse ja välja liikuda kandepuurist või kotist, siis võite alustada lühikeste reisidega. Lihtsalt ärge hoidke oma kassi seljakotis liiga kaua ja jälgige ebamugavustunde märke.”

Dr Cuevas Moreno nõustub, et kassi ei tohiks ilma pausideta liiga pikaks ajaks seljakotti jätta. Lisaks soovitab ta, et te ei jätaks oma kassi järelvalveta ega sunniks teda seljakotis olema, kui ta tundub stressis olevat.

Pidage meeles, et kassid võivad üksteisest väga palju erineda – mõned kassid tulevad hea meelega igalepoole kaasa, samas kui teistele ei meeldi üldse, et neid transporditakse – ja see on täiesti okei.

“On mitmeid erinevaid põhjuseid, miks mõnele kassile meeldib kandekotis või puuris olla ja teistele mitte” märgib dr Whoriskey.

“Mõned kassid tunnevad ennast väiksemas ruumis turvalisemalt ja naudivad oma omanike läheduses olemist, samal ajal kui teised võivad tunda lihtsalt klaustrofoobiat.”

Ta juhib tähelepanu sellele, et kuigi mõned kassid võivad natuida seljakotis viibimisest tulenevat liikumist ja stimulatsiooni nautida, siis teistele kassidele lihtsalt ei meeldi, kui nendega tegeletakse ja see tegelemine pole veel nende tingimuste kohaselt.

Mida peaksin kassile kandeseljakotti ostes jälgima?

Kassi kandmiseks müüdavaid seljakotte võib tänapäeval märgata pea igas loomapoes või internetipoes – kuid oluline on ka enne teada, et mis tingimustele need kotid vastama peaksid.

“Seni, kuni seljakott on kassi suurusel sobiv, hästi ventileeritud ja hingav, on kassil seljakotis turvaline olla” kinnitab dr Cuevas Moreno.

Siin on seitse tegurit, mida dr Cuevas moreno soovitab lemmikloomaomanikel seljakottide ostmisel jälgida:

– Materjal: Otsige tugevat ja vastupidavat materjali, nagu näiteks polüester, akrüül või isegi kunstnahk.

– Suurus: Seljakott peaks olema teie kassi pikkusest ja laiusest vähemalt poolteist korda pikem.

– Ventilatsioon: Veenduge, et seljakotil oleks võrkkate või avad, läbi mille õhk pääseks kotti ning teie kass hästi hingata saaks.

– Nähtavus: Pisikesed avad ja aknad võimaldavad teie kassil näha, kuhu ta läheb ning see võib omakorda kassi stressi maandada.

– Seljakoti põhi: Eemaldatav matt, rätik või padi võivad aidata koti puhastamise hiljem lihtsamaks teha(eriti kui teie kass peaks oksendama või alla tegema)

– Taskud: Küljetaskud sobivad suurepäraselt mis tahes tarvikute, mänguasjade või maiuspalade hoidmiseks.

– Rihmad: Polsterdatud ning reguleeritavad rihmad muudavad seljakoti kandmise mugavamaks; täiendavad rinna- ja vöörihmad võivad samuti aidata kotti stabiilsemalt seljas hoida.

Kust osta?

Kuna tegemist on aina populaarsemaks mineva trendiga, siis võib kasside transpordiks mõeldud seljakotte leida pea igast Eestis olevast loomapoest.

Kui tahta aga pisut raha kokku hoida ning ka toodete tagasisidet lugeda, siis toome välja Amazonist kolm enim hinnatud seljakotti, mida on võimalik ka lihtsalt Eestisse tellida.

  1. Pecute Seljakott – 4.7 tärni, 12 069 hinnangut – 49.99€ + transport Eestisse 9.99€

2. Morpilot Seljakott – 4.6 tärni, 7674 hinnangut – 29.99€ + transport Eestisse 9.99€

3. PETKIT Seljakott – 4.5 tärni, 2426 hinnangut – 99€ + transport Eestisse 9.99€

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga