VIDEO: Kas teadsite, et Jaapanis on tekkinud “kassisaar”, kus elab rohkem kasse kui inimesi?

turistid kassid kassisaar jaapan cats cat island

Maailm on viimasel ajal palju kuulnud Jaapani ühiskonna vananemisest ja kahanemisest – protsess, mis on loonud üle Jaapani mitmeid kummituslinnu(ja saari).

Kuid hoolimata sellest, kui tõsisel kiirusel Jaapani elanikkond kahaneb, ei kahane aga seal kohaliku rahva kassiarmastus.

„Siin, Aoshima saarel, on kasse rohkem kui kümme iga inimese kohta” sõnas hiljuti saart külastanud CBS’i ajakirjanik Seth Doane.

Selles pisikeses kalurikülas elas kunagi 800 inimest, kuid kui sardiinipüük lõppes, kolisid töökohad linnadesse ning inimesed lahkusid saarelt.

Näib, et selline on iga postindustriaalse ühiskonna tee, kuid nagu alati, on Jaapanil viise, kuidas ennast teistest eristada.

„Päeva suurim hetk on see, kui kohale ilmub turistipaat. See on 45 minutit õndsust kõigile asjaosalistele” rääkis Doane.

Rõõmustavad nii snäkkidega saarele sõitvad kassiarmastajatest inimesed, kui ka toitu ootavad miisud sadamas.

Kuid Aoshima on vaid üks kümnest sellisest „kassisaarest” Jaapanis. Palju suuremal(kuid siiski pisike) Tashirojima saarel ei ela mitte ainult üle 100 kassi, vaid seal asetseb ka Neko-jinja (猫神社), mis sõna otseses mõttes tõlgituna tähendab „kassi pühamut”. Tegemist on ühega mitmest kassidele pühendatud religioossetest paikadest saarel.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga