Kass pissis diivanile? Siit saate teada, kuidas seda puhastada

kass pissis

Kassipiss võib muuta armastatud diivani, mis on kogu pere keskmeks, kiiresti haisvaks kohaks, mida tahaks pere pigem vältida.

Mitte ainult ei pane kassipiss kogu tuba kohutavalt lõhnama, siis on seda ka kangast jube keeruline eemaldada. Õnneks on oma lemmikmööblieseme päästmiseks lahendusi.

Enne kui lähete oma neljajalgse kaaslase peale närvi, siis pidage meeles, et see pole tõenäoliselt nende süü. Kui kass pissib teie diivanile, on sellel käitumisel tõenäoliselt mingi põhjus ning kui sellest peaks saama pidev probleem, siis tasuks pöörduda loomaarsti poole.

Samal ajal on tähtis ka eemaldada kassi pissiplekid oma diivanilt nii pea kui võimalik. Siin on mõned kiired ja lihtsad näpunäited kassi uriini ja lõhna eemaldamiseks oma diivanilt.

Lihtsad sammud kassi uriini puhastamiseks

Eemaldage diivanilt diivanikatted ning padjad

Kassipissise kanga puhastamisel on aeg ülioluline. Alustuseks eemaldage diivanilt kõik tegid, diivanikatted ja padjad. Visake need kohe pesumasinasse. Kassipiss imbub diivanisse kiirelt ning jätab tugevad plekid.

Kasutage kõikide plekkide tuvastamiseks UV valgust

Mõnikord sörtsutavad kassid diivani erinevates kohtades, nii et teil tuleb kindlasti leida kõik kohad, kus teie kass on ennast leevendamas käinud. Vastasel juhul julgustab pissiplekkide diivanile jätmine neid tahtmatult sellsse kohta uuesti pissima.

UV-valgus pirni kasutamine aitab tuvastada kohad, millel on uriiniplekid. Uriini plekid tunduvad pimedas UV-valgusega valgustatuna kollakasrohelised.

Kasutage ammoniaagipõhise puhastusvahendi asemel ensümaatilist puhastusvahendit

Kassipissi eemaldamisel diivanilt kasutage alati ensümaatilist puhastusvahendit. Diivanit ei tohiks kunagi kassipissist puhastada ühegi ammoniaagipõhise puhastusvahendiga, sest uriin sisaldab ise ammoniaaki ja selle lõhn võib meelitada kassi tulevikus uuesti samasse kohta pissima. Järgige nii ensümaatilise puhastusvahendi pakil olevaid juhendeid kui ka oma diivanitootja soovitusi polstri puhastamiseks.

Puhastage plekid isetehtud lahusega

Kui soovite katsetada diivani puhastamist enda valmistatud lahusega, siis on see täiesti teostatav ja tõhus variant. Värskete uriiniplekkide puhul võib kasutada nõudepesuvahendi, äädika ja vee segu. Lihtsalt segage väikses kausis üks supilusikatäis nõudepesuvahendit kahe tassi külma veega. Seejärel lisage lahusele üks supiplusikatäis äädikat ja segage see kõik tasakesi kokku.

Alustuseks kuivatage kassi uriiniplekki õrnalt mikrokiudlapiga. Tehke seda mitu korda, et kätte saada kõik uriin, mis endiselt teie diivanisse imbunud on. Peamin on plekki kuivatada õrnalt, et plekk kogemata suuremaks ei läheks.

Järgmiseks haarake uus mikrokiudlapp ja kastke see oma lahusesse. Alustage pleki õrnalt puhastamist, liikudes väljastpoolt sissepoole.

Korrake tegevust nii palju kui vaja, kuniks olete kindel, et plekk on eemaldatud. Seejärel hankige märg lapp, mis aitab puhastuslahuse jäägid diivanist välja saada. Lõpuks võtke veel üks mikrokiudlapp, et piirkond kuivaks kuivatada.

Vältige kassi uuesti diivanile pissimist

Kui teie kass pole just väike kassipoeg, kes alles kohaneb oma uue koduga, on ebatõenäoline, et teie kass ilma põhjuseta teie diivanile pissis. Kassid on intelligentsed olendid ja see võib olla märk sellest, et midagi on valesti. Kui teil on mitu kassi, siis veenduge ka selles, et teil oleks mitu liivakasti, et nad ei tunneks ennast vetsu minnes ülerahvastatult. Samuti tuleb veenduda liivakasti puhtuses ning sealt iga päev kühvliga üle käia. Mida rohkem kasse teil on, seda rohkem liivakaste peaks teil nende jaoks olema.

Kui teie kass jätkab diivanile pissimist, võivad nad arvata, et nad peavad oma territooriumi märkima. Kui te pole oma kassi veel steriliseerinud, siis tehke seda esimesel võimalusel. See mitte ainult ei aita kontrollida lemmikloomade populatsiooni, vaid võib kaotada ka teie kassi vajaduse oma territooriumi märgistada.

Kui probleem jääb püsivaks, siis arutage teemat oma loomaarstiga. On ka võimalik, et teie kass teeb oma hädasid diivanile suure ärevuse tõttu ja ravimid võivad aidata probleemi lahendada.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
3

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga