Kasside isolatsioon: Miks peavad kassid ühes saksa linnas kohustuslikus korras pool aastat toas olema?

Kasside isolatsioon

Oh, milline rõõm – järjekordne lockdown! Ühes Saksamaa linnakeses palutakse heal eesmärgil kassidel augusti lõpuni tuppa jääda.

Walldorfi linnas on Saksamaa võimud andnud linnaelanikele korralduse oma lemmikloomad kodus hoida. Käsk tuli koos huviga kaitsta haruldast lindu tema pesitsusajal.

Haruldane linnuliik, mida Saksamaa võimud püüavad kaitsta, on harilõoke (Galerida cristata), mida peetakse nende linnas haruldaseks, kuid õnneks ei ole see ohustatud liikide nimekirjas. Viimasel aastakümnetel on nende populatsioon Lääne-Euroopas aga järsult vähenenud ning üheks põhjuseks tuuakse välja kodukassid.

Walldorfi võimud kirjutasid, et “liigi ellujäämine sõltub igast vastsündinust”.

Määruse põhjuseks on asjaolu, et kodukassid on neile lindudele suureks ohuks, eriti kui nad pesitsevad. Harilõokesed teevas pesa maapinnale ja on meie lemmikutele kergeks saagiks.

Saksa uudiste saidi andmetel võidakse omanikele määrata kuni 500 euro suurune trahv, kui nende kass peaks toast põgenema ja 50 000 euro suurune trahv, kui nende kass juhtub tapma ühe kuuest piirkonnas pesitsevast harilõokesest.

Loomaomanikud piirangute üle väga õnnelikud ei ole. Oma kasse tuleb toas hoida aprillist augustini ning seda tuleb korrata veel järgmised kolm aastat. Üks loomakaitseühingu juht kavatseb astuda õiguslikke samme korralduse “ebaproportsionaalse meetmete” vaidlustamiseks, selgub piirkondliku päevalehe Rhein-Nackar-Zeitung raportist.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga