KASSIPISS: Kuidas eemaldada kassi uriini lõhna ja plekke?

Kassipiss vaibal või pehmel mööblil ei jää mitte ainult haisema, vaid võib endast maha jätta ka inetud plekid.

Enamik kassiomanikke on järgmise olukorraga juba tuttavad: nende kiisul juhtub vaibal või diivanil õnnetus ja lõhn lihtsalt ei taha enam ära minna, sõltumata kulutatud tundidest puhastusvahenditega küürimisele.

Tihti on see võidujooks kella vastu: kassipiss tuleks välja pesta enne, kui see on jõudnud kangasse sisse settida. Oluline on tegutseda kohe peale seda, kui teie kiisu on oma häda valele pinnale teinud.

Söögisooda on enamuste esmane valik, kui asi puudutab nende ebameeldivate plekkide välja saamist. Kuid samas on tähtis ka tagajärgede leevendamise asemel jõuda ka algpõhjuseni, miks kiisu üldse valet kohta märgas. Kassiomanikud peaksid püüdma alustuseks välja selgitada, mis põhjustab nende lemmikloomade urineerimist ebasobivatesse kohtadesse. Vastused taolisele probleemile võivad olla keerulised ja osutada pikaajalistele probleemidele.

Kodused abinõud kassi uriini eemaldamiseks

Nii et su karvasel sõbral juhtus õnnetus – on aeg tegutsema hakata. Esmalt pese plekki leige seebiveega, et eemaldada suurem osa uriinist, sealhulgas osa uriinist, mis võib olla juba kangasse kuivanud.

Ole äädika ja sidrunimahlaga ettevaatlikud, need võivad olla küll tõhusad puhastusvahendid, kuid happed võivad teatud pindasid/materjale kahjustada.

Kassi pissiplekkide eemaldamine söögisoodaga

See on täielik klassika: söögisooda eemaldab suurepäraselt kassi uriini. Lihtsalt hõõruge pulber põhjalikult kangasse ja laske sel paar tundi seista. Kui plekk on väga hull, siis loputage ja korrake veel.

Enamasti kaob lõhn koos plekiga, kuid mõnikord võib see siiski pikemaks püsima jääda – siis tuleb kasutada muid vahendeid.

Kassipissi eemaldamine professionaalsete puhastusvahenditega

Kassipissi eemaldavad tooted sisaldavad sageli ensüüme, mis lahustavad uriini komponendid riides ära. Need on tavaliselt väga tõhusad, kuid vaadake alati esmalt toote silti.

Soovitatav on mitte kasutada ammoniaaki sisadavaid puhastusvahendeid. See haisev aine on just see koostisosa, mis kassipissile omapärase lõhna annabki. See võib ka julgustada teie kiisu halba käitumist: ta võib arvata, et ka teised pereliikmed sirtsutavad nüüd mööblile!

Kuidas kassipissi lõhnast vabaneda

Tavaliselt peaks kassi uriini lõhn kaduma, kui plekk on korralikult eemaldatud. Kui hais vaatamata põhjalikule puhastamisele tuppa jääb, aitavad mõned kodused vahendid sellest vabaneda.

Jahvatatud kohv neutraliseerib lõhnad

Nagu paljude teiste halbade lõhnade puhul, on ka jahvatatud kohv suurepärane lahendus. Hõõru jahvatatud kohvi kangasse ja tõmba tunni pärast tolmuimejaga pind puhtaks – see peaks triki ära tegema!

Kuid olge ettevaatlik: kasutage kohvi ainult tumedatel kangastel ja mööblil, kuna see võib määrida.

Kangavärskendajad tagavad mõnusa lõhna

Kui teil peaks külalised juba teel olema, siis lühiajaline lahendust võib olla kangavärskendaja (2,49€ Prismast), et kõige hullem lõhn ära peita. Muidugi ei pruugi see lõhnu täielikult neutraliseerida ja on vaid ajutine lahendus. Kuid kui teil on vaja paariks tunniks lillelõhna tuppa, enne kui probleemi lõplikult lahendatud saate, on just kangavärskendaja teie sõbraks.

Miks kassid pissivad valedesse kohtadesse?

Kassid on keerulised loomad, seega pole kõigile ühtset vastust, miks nad võivad vahel valesse kohta pissida. Mõnikord võib elutoa vaibale pissimine olla märk sellest, et kõik pole korras. Kassid on üldiselt väga hügieeni armastavad ja kasutavad ainult oma liivakasti, kuhu saab kõik kiiresti ära matta.

Tavalistest käitumismustritest kõrvalekaldumine võib viidata probleemile, mis võib ülla nii psühholoogiline kui ka füüsiline.

Frustratsioon, seedeprobleemid või hoopis midagi kolmandat. Kindlasti tasub arstiga ühendust võtta, kui õnnetused muutuvad tavapäraseks.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga