Kuidas kassi halva hingeõhuga võidelda?

kass halb hingeõhk
Kui teie kass paneb teid suu avades tema kallistamise üle kaks korda mõtlema, siis võib probleem olla tema hammastes.

Ameerika Veterinaaria Hambaarstikolledži advokaadikomitee liige Mary Krakowski Volker ütleb, et igemehaiguste ja nende kahjulike mõjude vältimiseks tuleks kassil ülepäeviti hambaid pesta.

Hoidke oma nõrgema käega õrnalt kassi pead ning tõstke oma pöidlaga ta huuled eest (ülemised, siis alumised).

Bad Breath in Cats - Catster

“Harjutage teda esialgu vaid sõrmedega, premeerides samal ajal paitamise ja maiustega,” ütleb Krakowski Volker.

Seejärel võtke järk-järgult kasutusele pehme lastesuuruses hambahari (Kasutage kassidele mõeldud hambapastat, kui see talle meeldib, kuid lihtsalt veega loputada on ka täiesti ok).

Kui ebameeldiv lõhn jääb püsima ka pärast regulaarset harjamist – eriti kui ta näitab välja ka muid märke, mis viitavad suu piirkonna ebameeldivustele – siis pöörduge loomaarsti poole, sest see võib olla millegi tõsisema sümptomiks.

Why Does My Cat's Breath Stink? | Feline Dental & Teeth Cleaning |  Montgomery County, MD

“Lemmikloomade hammaste eest hoolitsemine on number üks asi, mida saate teha looma elukvaliteedi tõstmiseks,” lisab veterinaarhambaarst Daniel T. Carmichael.

Kui teie lemmikloom vastu tõrgub, siis “valage sõrmele pisut tuunikala mahla ja proovige uuesti.”

Olenemata sellest, kas hammaste harjamine aitab teie kassi halva hingeõhu eemaldada, siis on soovitatav käia regulaarselt hammaste kontrollis.

Your Cat Has Bad Breath? Here is Why You Should Worry | Cloud 9 Vets“Kasside suu tervist tuleks iga-aastaselt rutiinse kontrolli osana hinnata,” ütleb Californias Oaklandis töötav veterinaarast Gary Richter.

Kui kontrolli käigus avastatakse midagi murettekitavat, siis võib teie loomaarst läbi viia põhjalikuma läbivaatuse koos sügavpuhastusega, mis paneb teie kassi silmapilkselt uuesti naeratama.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga