Kuidas oma kassid lõplikult laudadelt ning kapiäärtelt maha saada

kass kapiäär lauad

Pärast mitut aastat kestnud ideaalset käitumist avastas üks mu kassidest hiljuti, et väga maitsev toit, näiteks tükeldatud kana, jäetakse sageli õhtusöögi ajal köögilauale.

Nüüd tundub, et ma ei saa hetkekski selga pöörata, ilma et Henri leti äärele ei hiiliks, et midagi sealt näksida.

Henri pole esimene kass ilmselt, kes eelistab köögiletti isegi parimatele kassipuudele. Aja jooksul oleme leidnud mitu taktikat, kuidas hoida oma kiisud nelja käpaga põrandal. Kui otsite viise, kuidas kass laudadelt ning äärtelt eemal hoida, siis siin on strateegiad, mis on meie (ja seega meie kalli Henri) jaoks toiminud.

Tekitage neile mõni teine hea koht ronimiseks

Kui teie kass on jälle laual, sest tal on igav ja ta uurib niisama ringi, siis suunake tema tähelepanu uute mänguasjade abil mujale. On lõbusaid ja funktsionaalseid kassipuid, mis just sellega aitavad. Alates laeni tornidest kuni ülisuurte “kassikorterite” laadsete ronimispuudeni, mis pakuvad teie kassile palju ruumi mängimiseks, sügamiseks ning ronimiseks.

Hoidke oma lauad ning letiääred puhtana

Kui kassidel ja inimestel on midagi ühist, siis see, et nad tahavad alati süüa. Et oma kiisu köögilaualt eemale hoida, pidime andma oma panuse, et toit ei oleks pidevalt nähtavas kohas. Katke õhtusöögi ajal toit kinni ning pange ülejäägid kohe külmkappi. Oleme kahekordistanud oma jõupinngutusi, et hoida lauad ning letiääred toidust puhtana – kui ta midagi süüa ei leia, hüppab ta harvemini ka sinna üles.

Investeerige purskkaevu

Mõned kassid hüppavad köögi või vannitoa pindadele, et kraanist juua, sest neile meeldib värske voolava vee maitse. Kui see on teie kassi motiiv, siis andke talle oma väike “purskkaev”. Need kassidele loodud mänguasjad toimivad täpselt nagu dekoratiivsed purskkaevud, kasutades väikest pumpa, et januste kasside jaoks vett ringluses hoida.

Enamikul purskkaevudel on ka filtrid, mis aitavad ebavajalikud lisandid joogiveest välja sortida. Kui teie kass eelistab jahedat vett, siis lisage iga päev mõni jääkubik kaussi.

Katke servad fooliumi või teibiga

Kui nendest ennetusmeetmetest ei piisa, et hoida teie kass laua pealt maas, siis võite proovida veel mõnda asja. Üks sagedamini kasutatav meetod on laua äärte katmine alumiiniumfooliumiga. Kui teie kass üritab kuhugile taas hüpata, siis maandub ta fooliumile ning metalllehe müra ja tekstuur ehmatab neid, pannes nad tagasi alla hüppama.

Hoidke fooliumit vajalikel pindadel nädal või kaks, olenevalt sellest, kui järjepidev teie kassisõber on. Lõpuks annavad nad ikkagi alla ja leiavad muu koha, kus aega veeta.

Mõned inimesed kasutavad sama strateegiat kahepoolse teibiga, kuna enamikule kassidele ei meeldi tunne, kuidas teip nende käppade külge kleepub. Kui lähete seda teed, siis ostke kindlasti lai teip, et teie kass ei saaks sellest lihtsalt üle hüpata.

Seadistage liikumisele reageeriv heidutusvahend

Mitu aastat tagasi läbis mu üks toakaaslase kass sama faasi, kus üritas köögipinnale pidevalt hüpata ning miski, mida me proovisime, ei heidutanud teda vähemalgi määral. (Ta oli tõesti väga kangekaelne)

Lõpuks loobusime ja ostsime SSSCAT Spray Deterrenti, mis lõpuks ajas asja ära. Sellel väiksel suruõhuspreil on liikumisele reageeriv andur, nii et kui teie kass hüppab ääre peale, siis purskab ta nende suunas õhku, mis nad eemale tavaliselt peletab.

See tõhus, kuid üsnagi kallis toode peaks olema teie viimane abinõu. On suur võimalus, et pihusti hirmutab ka teid iga kord, kui sellest mööda kõnnite – räägime oma isiklikust kogemusest.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga