Me teame, et nad armastavad seda, aga kas kassid tohivad süüa jogurtit?

Kas kassid tohivad jogurtit süüa?

Kassiomanikud teavad seda lugu ilmselt liigagi hästi. Avate värske paki jogurtit ja enne, kui jõuate lusika järele haarata, on teie kiisu juba nurumas ampsu.

Kuigi me teame, et neile see meeldib, siis kas kassid päriselt tohivad süüa jogurtit? Vastus on jah, teatud tüüpi jogurtid on kassidele ohutud.

Kuid see ei tähenda seda, et see peaks saama nende toitumise tavapäraseks osaks ja alati tasub enne kassile millegi söötmist pilk peale heita pakil olevale toitumisalasele teabele.

Can Cats Eat Yogurt? What You Need to Know! - Excited Cats

Kas jogurt on kassidele hea või halb?

Jogurt sisaldab palju valku, kaltsiumi, vitamiine B2 ja B12 ning probiootikume, nii, et võiks ju täitsa arvata, et see on meie kiisudele kasulik. Kuid tuleb välja, et need eelised pole piisavad, et õigustada jogurtit kui igapäevast toitu, mida kiisudele anda.

Renee Schmid on veterinaartoksikoloog ning selgitab, et kuigi kassid saavad jogurtit süüa, siis pole see kõigile kassidele siiski ideaalne vahepala.

“Piimatooted võivad üldiselt põhjustada kasside seedetrakti häireid, kuna enamik kasse on laktoositalumatud. Tagajärgedeks võib olla kõhulahtisus ja oksendamine,” ütleb Schmid.

“Selle tõttu ei olegi jogurt just kõige parem toit, mida kassidele anda.”

Kõige tavalisem laktoositalumatuse tunnus on seedetrakti häired, nagu kõhulahtisus või oksendamine. Schmid ütleb, et kui teie kiisul ilmneb mõni neist sümptomitest 8-12 tunni jooksul pärast piimatoodete söömist, on suur tõenäosus, et ta ei talu laktoosi.

Inimeste jaoks on jogurt tugev sõbralike bakterite ehk probiootikumide allikas, mis aitavad kaasa seedimisele. Schmidi sõnul ei vaja meie lemmikloomad tavaliselt neid samu baktereid mis meie, välja arvatud juhul, kui neil juba on seedetrakti häired.

Kui teie kiisu seedetrakt on korrast ära, on parem jogurtilusikas käest ära panna ning veterinaararsti juurde minna.

Loomaarst aitab välja juurida tema seedeprobleemide põhjuse ning võib isegi soovitada kassidele ohutuid probiootikume, mis aitavad tema soolestikku parandada.

Can Cats Eat Yogurt? Read Before You Feed | Purina

Mis tüüpi jogurt on kassidele ohutu?

Kui teie kass ei ole piimatoodete suhtes tundlik, on enamik tavalisi maitsestamata jogurteid kassidele ohutud. Siiski võiks enne kassile ampsu andmist vaadata üle, et jogurtis ei oleks lisaaineid, mis võiksid teie kassi tervist kahjustada.

Üldiselt on madala kalorsusega ja maitsestatud jogurtid keelatud, kuna need sisaldavat eriti mürgiseid koostisosi, mida tasub oma kassist eemal hoida. Need võivad sisaldada:

  • Ksülitooli
  • Viinamarju või rosinaid
  • Šokolaadi
  • Tsitrusvilju (sidrunid, laimid, apelsinid, greibid jne)
  • Kookost
Can Cats Eat Yogurt - When Is Yogurt Good For Cats

Kui palju jogurtit võib kassile anda?

Arvestades, et teie kass ei reageeri piimatoodetele halvasti, ei tohiks siiski rohkem kui ühte supilusikatäit jogurtit korraga kiisule sisse sööta. Üldreeglina ei tohiks sellised maiused moodustada rohkem kui 10 protsenti teie kassi päevasest kaloraažist.

Kuid “suure laktoositalumatuse esinemise tõttu kasside seas, on siiski eelistatav neile anda spetsiifiliselt kassidele loodud maiuseid ja pigem vältida piimatooteid.” lõpetab Schmid.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga