Kas olete mures, et teie kass ei söö piisavalt või siis üldsegi mitte? Lihtsalt ajutise isutuse või tõsise terviseprobleemi vahel võib raske vahet teha olla. Muudatused teie kassi rutiinis on murekohad, kuid põhjuste väljaselgitamine on esimene samm, et teie kass taas sööma saada.
Miks mu kass ei söö?
Su kass armastab süüa. See on tema lemmik tegevuste seas koos magamise, mängimise ja omanike tähelepanu püüdmisega. Kuid söömine on ka üks põhilisi ellujäämise elemente, ilma milleta võib teie kassi tervis kiiresti halveneda.
Muudatused toidus
Kassid on harjumuspärased olendid ja on tavaliselt muutustele vastu, eriti kui see puudutab nende toitumisplaane. Kas te olete äkki hiljuti vahetanud välja oma kassitoidu brändi või lihtsalt maitsetega mänginud? Ehk on nad põikpäiselt uuele toidule vastu. Kassidel võib uue toidu aksepteerimisega pisut aega minna, seega on üleüldiselt soovitatav aeglane üleminek uuele toidule. Teie kass ei saa aga liiga pikalt söömata olla, seega kui nad 24 tunni jooksul ikka veel ei söö, isegi peale vana toidu pakkumist, siis on aeg uurida muid põhjuseid, miks ta ei söö.

Muutused keskkonnas
Teie kassi kassi kangekaelsus võib välja lüüa, kui ta pole ümbritseva keskkonnaga rahul. “Kassid võivad ka lühikesi näljastreike maha pidada vastuseks keskkonnast tingitud stressiteguritele, näiteks külaliste viibimine teie kodus,” avaldas Animal Planet. Söömisharjumusi võivad mõjutada ka muud keskkonnamuutused, nagu uude koju kolimine või uue lemmiklooma või beebi lisandumine perre. Kui teate, et seda tüüüpi asjad võivad teie kassile stressi tekitada, siis kontakteeruge mõne loomaarstiga, et arutleda erinevate viiside üle kuidas aidata oma kassil pisut stressi maandada.
Võimalik haigus
Seedeprobleemid, nagu kõhukinnisus, koliit ja põletikuline soolehaigus (või krooniline põletikuline enteropaatia), avaldavad teie lemmiklooma kehale stressi, põhjustades isutust, gaase, oksendamist ja kõhulahtisust. Teised põhilised haigused, mis võivad söögiisu mõjutada, on neerugaihused ja hambaprobleemid. Katkised hambad, suukasvajad või infektsioonid, mis teevad närimise ebamugavaks või valusaks võivad probleemi põhjuseks olla. Veenduge, et teie loomaarst teeks iga kontrolli ajal ka põhjaliku hammaste ja suu piirkonna kontrolli.
Kuna ainult loomaarst saab diagnoosida haiguse, siis võtke ebatavaliste või oluliste tervisemuutuste korral viivitamatult ühendust oma loomaarstiga. Samuti peaksite laskma arstil oma kassi hambad üle vaadata, kui ta keeldub kuivtoitudst või eelistab närimisel ühte suupoolt.

Mida teha, kui kass ei söö? Kuidas kass sööma saada?
Kui teie kass eineid vahele jätab, proovige laiendada nende toiduvalikut, proovida uusi maitsekombinatsioone või pakkuda toitu mõnel teisel kujul. Uute toitude proovimisel tehke seda järk-järgult, et aidata kassil uute maitsete ja tekstuuridega kohaneda. Teie kass ei soovi uut toitu proovida, siis võite proovida kuivtoidule lisada väikese koguse puljongit või soojendada konserve.
Kunagi ei tohi aga sundida oma kassile toitu peale. Kassi sööma või neelama sundimine võib vallandada söömisega negatiivse seose, mis paneb looma toidukaussi veelgi rohkem vältima. Selle asemel leidke viise, kuidas just julgustada oma kassi sööma.
Lisaks sellele, mida teie kass sööb, võtke ka arvesse, kus ta sööb. Kassid võivad söögikoha osas valivad olla. Pidage meeles, et tiheda liiklusega alad, müra, teiste loomade kohalolu, määrdunud toidunõud või läheduses olevad liivakastid võivad kassi söömast eemale peletada. Pealtnäha väiksed muudatused võivad teie kiisule stressi tekitada, seega looge oma majja spetsiaalsed kasside toitmisalad.
Millal loomaarsti poole pöörduda?
Siin on hea rusikareegel loomavanematele: kahtluste korral helistage oma loomaarstile.
Teie ja loomaarsti mõlema eesmärk on hoida teie karvane sõber oma tippvormis ja parem karta, kui kahetseda. Võtke loomaarstiga ühendust niipea, kui märkate kassi käitumises äkilist või järkjärgulist muutust. Oluline on pidevalt jälgida, et teie kass sööks, eriti kui viimasest söögikorrast on möödunud päev või rohkem. Kui teie kass peakski abi vajama, siis mida varem alustate, seda parem.
Nüüd, kui teate mõningaid isukaotuse põhjuseid ja seda, kuidas kassi sööma saada, saate aktiivselt kaasa aidata oma kiisu tervise täielikule taastumisele.