Miks kassid diivanit küünistavad?

kass küünistab diivanit

Kas teie perre sattus kriimustaja? Kui teie kass küünistab teie uhiuut diivanit, siis võite mõelda, et kas olete millegiga selle küüneviha ära teeninud.

Kraapimine on kasside loomulik käitumisviis. Ometi ei muuda see katki kraabitud mööbliesemetega toime tulemist lihtsamaks.

Sa jumaldad oma kassi. Sa tahad lihtsalt vähem muretseda, et nad võivad kriimustada esemeid, mida sa kõige rohkem ise hindad. Seega, kui olete oma armastatud mööblil olevatest kriimustusjälgedest tüdinenud, siis enam kaugemalt otsima ei pea. Uurime, miks kassid mööblit kriimustavad ning vaatame, kas selle vastu leidub ka lahendusi.

Kassid ja kraapimine

Muidugi kassid kraabivad, aga kas te olete kunagi mõelnud, miks? Kassid on loomulikud kriimustajad, kellel on sügavalt juurdunud instinktid ja käitumine. VCA loomahaiglate andmetel kipuvad kassid mööblit kriimustama mitmel põhjusel:

– küünte lühendamine

– lihaste venitamine

– territooriumi märgistamine oma lõhnanäärmetega

– näitamaks oma autoriteeti

– mäng ja stimulatsioon

Peamiselt kraabivad õuekassid õues olevaid asju (nt puutüved ja postid). Toakassid kipuvad mööblit kratsima – olgu selleks siis kraapimispuu või inimese armastatud diivan.

Miks mu kass diivanit küünistab?

Teie kass ei ole halb kiisu. Kassidele lihtsalt meeldib tohutult kratsida. Teie diivani kahjuks on kassidel naturaalne instinkt pindasid küünistada. Kassid vajavad ka palju mänguaega ning stimuleerimist.

Eelkõige vajavad kratsimisinstinkti jaoks väljundit just toakassid. Teie pettumuseks võivad nad tihti aga teie diivanit pidada selleks väljundiks. Kui tahate kassi kratsimisprobleemiga tegeleda, siis jälgige nende käitumismustreid ning põhjuseid kratsimiseks. Igal kassil on erinevad mängumustrid ja vajadused kratsimiseks. Seega võib teie kass diivanit küünistada mitmel erineval põhjusel:

– ärevus

– mängimiseks

– territoriaalsed instinktid

– liigne energia

Kuidas takistada kassil mööblit kriimustamast?

Ärge kaotage lootust! On palju ohutuid viise, kuidas kaitsta mööblit kassi eest. Kassile õige sügamiskoha selgeks õpetamine on teie mööbli päästmise võti.

ASPCA andmetel on parim viis hävitava kriimustamisharjumusega tegelemiseks suunata oma kass mõnele muule kriimustuspinnale. See võib hõlmata endas uut kraapimisposti, millele tasuks ka pihustada pisut catnipi, mis peaks teie kassi uue eseme juurde meelitama.

VCA loomahaiglate andmetel võib proovida ka järgmisi meetodeid:

– hoidke kassi küüned korralikult hooldatud ja trimmitud

– kassi meelitamine kratsimisposti juurde (mänguasjade, toidukausi või catnipiga)

– Pakkuge alternatviiseid lahendusi küünistamiseks

– Tehke pinnad ja esemed kassikindlaks

– Mängige oma kassiga kogu päeva vältel, et teda ergutada

– Vähendage oma kassi ärevust

– Tehke oma kodus füüsilisi muudatusi ehk liigutage asju ringi

Kui teil on endiselt probleeme kriimustamise ja küünistamisega, siis võite konsulteerida loomade käitumisspetsialisti või oma loomaarstiga. Nad annavad teile täiendavat nõu, kuidas oma kassi küüned kontrolli all hoida.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
4
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga