Miks kassid magades vahel käpa näole panevad?

miks kassid katavad näo silmad magades kass magab loomad eesti

Kassid ja kassipojad on tuntud oma armsa olemuse poolest. Nad magavad armsates poosides, istuvad veidrates kohtades ning mõnikord sulatab meie südame juba ainuüksi nende vaatamine.

Kuid see ei tähenda seda, et me alati teaks, mis nende peakestes täpselt toimub. Me võime küsida nii palju kui soovime, aga kahjuks pole kassidel veel endiselt välja arenenud võimet meile vastata. Vähemalt mitte sõnadega.

Kassid teevad aga palju erinevaid asju ja liigutusi, mille järgi võib aimata mida nad mõtlevad ning vahel tuleb vaid lihtsalt tähelepanelikult jälgida ning olla valmis ka hoolikalt kuulama.

See kehtib eriti magamise puhul. Nende käitumisviis magades võib kassi kohta palju rääkida. Isegi siis, kui nad peaks oma näo käppade või sabaga katma.

Me näeme kasse pidevalt päeva jooksul põõnamas, kuid miskipärast just siis, kui nad eriti väsinud on, kipuvad nad oma nägu magades käppadega katma. Miks see nii on?

Räägime viiest võimalikust põhjusest, miks kassid magamise ajal oma nägu käppadega katta üritavad.

Et valgust blokeerida

Alustame kõige ilmselgemast. Kassid on suurepärased magajad ja seda igal kellaajal. Neile meeldib tihti põõnata mõnusates soojades kohtades, aga tihti on need mõnusad soojad kohad otse päikese käes.

Teie sõbrake on aru saanud, et ta saab oma käppade või sabaga pisut silmadesse kiirgavat valgust blokeerida.

Turvatunne

Isegi nendel kassidel, kes on juba pisikesest peale koju võetud, on endiselt röövlooma instinkt sees. Metsikud kassid on looduses nii röövloomad kui ka saakloomad, seega on neile sisse juurdunud vajadus magada kuskil turvalises kohas.

Ja keset põrandat mõnusalt päikesekiirte käes põõnates võib käpaga näo katmine olla ainuke asi, mis talle pisutki seda turvatunnet tekitab. Kui tabate oma kassi patjade või voodi alt magamast, siis see on samuti samal põhjusel nii. Nad tahavad tunda ennast turvaliselt.

See on lihtsalt nende jaoks mugav poos

Kassidel on mitmesuguseid mugavaid magamisasendeid, näiteks minu enda miisu magab lihtsalt selili ja käpad taeva poole laiali, kuid kindlasti olete näinud ka kasse kes magavad näiteks väikeses keras.

Mõne kassi jaoks võibki see lihtsalt olla hea koht, kuhu käpad jätta kui ta sügavasse une vajub ja muud midagi.

See hoiab ta nina soojas

Isegi kassidel võib talvisel ajal jahe hakata. Kerra tõmbumine on nende parim viis kehasoojuse säilitamiseks. Vahel olen märganud, et meie kass tõmbab kerra, kui konditsioneer on liiga külma peale pandud või kui me pole talvel kaminasse tuld teinud.

Oma käpakeste keha alla panemine ning käpa näkku panemine võib aidata neil oma nina soojas hoida.

Liiga väsinud, et liigutada

Kassidel on raske elu. Nad peavad ärkama, sööma, ajama varje taga, ennast lakkuma ning ikkagi leidma ka aega, et oma tihedasse graafikusse sisse mõni iluuinak mahutada.

Vahel võivad kassid lihtsalt keset enda pesemist ära vajuda. Töö jääb pooleli ja kui kass hakkabki keset näo pesemist magama jääma, siis ongi tal lihtsam jätta see käpp sinna, kus ta parasjagu on. See on umbes sarnane sellele, kui inimesed loevad raamatut ning siis ühtäkki ärkavad endiselt raamat käes.

Milline on teie reaktsioon?
+1
2
+1
6
+1
5
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga