Miks kassid nurruvad?

Miks kassid nurruvad
Nurrumine on kõige levinum hääl, mida kassid teevad – ja kuigi kassid nurruvad, kui nad on rahul, ei tohiks alati eeldada, et see tähendab, et neil on ka hea tuju. Kohe mõtiskleme lähemalt, miks kassid nurruvad.

Kas nurrumine tähendab, et teie kass on õnnelik?

Enamikul juhtudel nurruvad kassid, kui nad on pingevabas keskkonnas, saates välja rahulikkuse laineid. See võib juhtuda ka siis, kui te neid silitate – sel juhul tunneb teie kass ennast parasjagu õnneliku ja seltskondlikuna.

Kassid nurruvad aga ka teiste emotsioonide ja vajaduste välja näitamiseks. Näiteks kui võtate oma kassi sülle, siis ta võib nurruda, sest see meeldib talle või ka sellepärast, et ta on närviline.

4 Reasons Why Cats Purr | My Pet and I

Miks mu kass nurrub?

Kuigi te ei tea kunagi täpselt, mida teie karvane sõber teile nurrumisega öelda üritab, siis saate siiski olukorda arvestades teha teadliku oletuse.

Põhjuseid, miks teie kass võib nurruda, on mitmeid:

Hea tuju – kui teie kass näeb lõdvestunud välja, silmad pooleldi suletud ja saba enamasti liikumatu, siis võite eeldada, et teie kass nurrub, sest on rõõmsas tujus.

Toit mõtteis – kassid võivad nurruda ka siis, kui on söögiaeg ja nad on näljased. Toidu järele nurrudes kombineerivad nad oma nurrumise väikese “mjäuga”.

Kassipoja ja ema side – kassipojad võivad nurruda juba vaid mõnepäeva vanusena ja see on viis, kuidas nad annavad emale teada, kus nad on või et nendega on kõik korras. Nurrumine aitab ema ja kassipoja vahelist sidet tugevdada ning kassiemad kasutavad nurrumist ka hällilauluna.

Valu leevendus – paljud kassid nurruvad, kui on viga saanud või neil on kuskilt valus. Nurrumisega rahustab kass iseend, just nagu inimlaps imeb pöialt, et ennast paremini tunda.

Tervendamine – Eksperdid usuvad, et nurrumine aitab kassidel kiiremini paraneda. Madala sagedusega nurrumine põhjustab kehas vibratsiooni, mis võib ravida luid ja haavu, ehitada ja parandada kõõluseid, kergendada hingamist ja vähendada valu ja turset. See võib selgitada, miks kassid taluvad suuri kukkumisi ja neil on peale operatsioone vähem probleeme kui koertel.

Kassivanemate jaoks on see heli tihti teretulnud. Nurrumine on kasside hällilau, mis rahustab nii laulja kui ka kuulaja hinge 🙂

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga