Miks kassidele kraanikausis magada meeldib?

Miks kassidele kraanikausis magada meeldib?

Kui avastate tihtilugu oma kraanikausist kassi vedelemas, siis siin on selle põhjus.

Kassid võivad kohati üsna kummaliselt käituda ning kõigile neile veidratele tegevustele ei pruugigi olla alati konkreetset seletust, kuid just need harjumused muudavad kassid meie jaoks nii armastusväärseks. Üks veidramaid käitumisviise, mida mõned kassid harrastavad, on näiteks kraanikausis põõnamine.

Miks kassidel kraanikausis magada meeldib?

Cats in Sinks: The Reason for Your Pet's Weird Habit

“On mitmeid teooriaid selle kohta, miks kassidele kraanikausis magada meeldib, kuid siiani on see siiski pisut müsteeriumiks jäänud,” sõnab Rover.com loomaportaali juhtiv loomaarst Rebecca Greenstein.

Üks teooria on see, et kassidele meeldib valamute kuju, kontuur ning see, kui täpselt nad sinna ära mahuvad. Sarnaselt kaetud pesale või karbile tekitab see neis turvatunnet. “On tehtud uuringuid, mis näitavad, et kasside stressitase väheneb märkimisväärselt, kui neil on juurdepääs mõnele heale peidukohale, näiteks kastile. Seega võime sellest järeldada, et ka kraanikausil võib samasugune efekt olla.

Teine teooria on see, et kasse tõmbab kraanikaussi valamute jahe ja sile pind. Pärast kogu selle karvaga aknalaual päikese käes peesitamist on mõnus ennast veidi jahutada. Valamud on ka selles suhtes kassidele lõõgastavad kohad, sest nad asuvad tavaliselt üsnagi vaikses ruumis. Vannituba ei pruugi olla nii lärmakas ega rahvarohke kui teie köök või elutuba, mis võimaldab teie miisule rahulikku üksiolekuaega.

Why Do Cats Like To Sleep In Sinks?

“Valamud on põrandast kõrgemal, mis võib anda neile turvalise vaatepunkti, kust oma “territooriumi” jälgida.” ütleb Greenstein.

“Mõnedele kassidele annab see ka võimaluse oma omanikega lähedasemaks saada ja võib-olla skoorida ka veel mõne pai või niisama tähelepanu.”

Kui teil tekib harjumus oma kassi kraanikausis olles paitada või talle tähelepanu pöörata, hakkab ta kraanikaussi seostama oma inimese kiitusega ja soovib minna tihedamini kraanikausi juurde, et saada veelgi rohkem tähelepanu.

Ja viimane teooria on see, et valamutega käib kaasa alati lähedal asuv kraan ja kassid eelistavad tavaliselt joomist liikuvatest veeallikatest, mitte kaussidest.

Kas mu kassil on midagi viga, kui talle meeldib kraanikausis magada?

Cat Awake at Night - Reducing Nocturnal Activity ~ Pelaqita Persians

Tavaliselt on valamutes magamine kasside jaoks lihtsalt veider eelistus, kuid kui nad näivad otsivat kraanikaussi, et pidevalt vett juurde saada, siis võib miskit tõepoolest teoksil olla.

“Esimene samm on tagada, et poleks mingeid meditsiinilisi probleeme, nagu diabeet või neeruhaigus, mis võiks sunida teie kassi lisavett otsima.” ütleb Greenstein.

“Kui teil on keskealine kuni vanem kass, kes paistab tavapärasest rohkem joovat ja pissivat, siis tasuks teha loomaarstile visiit, et välistada haigused, mis võivad teie kassi rohkem kraanikausi juurde tõmmata.

Kuidas kassi kraanikausis magamise kombest lahti saada?

Esimene asi, mida teha saate, on piirata oma kasside juurdepääsu vannituppa. Sulgege majas vannitoauksed ning julgustage neid mujal majas magama. Võite proovida hankida oma kiisule kassivoodi ja asetada see kodu kõige vaksemasse tuppa.

Kui tundub, et neile meeldib just liikuva vee pärast kraanikausis käia, siis erinevatest loomapoodidest võite leida müügil veekausse, mis vee seda ringeldes värskena hoiab.

“Ja nii nagu iga harjumusega, mida oma looma puhul muuta soovite, siis tuleks täpsemate juhiste saamiseks julgelt võtta ühendust oma loomaarstiga. Just selle jaoks me siin olemegi!” lisas Greenstein.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga