Miks mu kass mind lakub ning seejärel äkki hammustab?

kass hammustab lakub närib miks kiisu inimene

Kui minu Siberi metskass nimega Alexi mind lakub, siis võtan seda üldiselt kui armastuse märgina. Kui ta lakkumisele järgneb aga kiire hammustus, siis tekib küll mõte, et võib-olla saan asjast valesti aru.

Mul oli hea meel, kui avastasin, et see probleem pole Alexi jaoks ainulaadne ning et ka paljud teised kassiomanikud on uurinud, et miks mu kass mind lakub ja siis ühtäkki hammustab?

See võib olla väga segadusseajav, kui teie kass näitab välja esmapilgul armastust ning seejärel tekitab teile valu. Kas ta on vihane? Ka sa oled midagi valesti teinud? Ja mida sa üldse peaksid tegema?

Siin on 5 põhjust, miks teie kass võib teid lakkuda ning seejärel hammustada:

1. Et väljendada oma armastust

Kui teie kass tuleb teile ise ligi, et teid pisut lakkuda ning näksida – ja tundub õnnelik ja rahulik – siis üritab ta tõenäoliselt lihtsalt nii oma armastust välja näidata.

See väike liigutus on nende jaoks tavaline viis oma armastuse väljendamiseks. Me kardame aga, et teie kass ei saa tõenäoliselt aru, et nende armastuse väljendamise viis võib meie jaoks pisut ebameeldiv olla.

Kassipojad ja mõnikord ka täiskasvanud kassid lakuvad ja näksavad üksteist sageli. Nende nahk on meie omast pisut tugevam, seega tõenäoliselt ei tee nad üksteisele haiget seda tehes. Seetõttu arvab ilmselt ka teie kass, et see on sobiv viis ka teie suhtes oma armastuse väljendamiseks.

2. Nad puhastavad teid, et teiega sidet luua

Kassid puhastavad vahel ka üksteist, eriti kassipojaeas. Selle käigus on neil kombeks ka pisut üksteist näksata.

Kassi keeltel on keratiinist ogad – seepärast tundubki teie kassi keel pisut kare ning kestendav. Need ogad võimaldavad teie kassil end põhjalikult puhastada.

Kui lakkumist on rohkem ja hammustamist vähem, siis võivad nad püüda teid pesta, nagu oleksite teine kass. Ja kui nad keskenduvad teie juuste lakkumisele ja näksimisele, on pesemine veelgi tõenäolisem seletus.

Kui teie kass üritab teid pesta, on see väga positiivne märk, kuna see näitab, et tal on teiega hea side. Pidage meeles, et kassid ei pese suvaliselt teisi kasse – nad hoolitsevad vaid oma grupis olevate kasside eest.

3. Ta on ülestimuleeritud

Kas olete kunagi märganud, et teie kass võib kiiresti muutuda rõõmsast ja rahulolevast olekust järsku väga kurjaks ja ebarahulolevaks? See tähendab tavaliselt, et nad on ülestimuleeritud.

Meie kassid ei saa meile öelda, et me nad rahule jätaks, nii et nad annavad sellest meile märku lakkumise ning hammustamise kaudu.

Ülestimuleerimise kohta pole kindlaid reegleid. Mis on ühele kassile liiga palju, võib teisele väga hästi sobida.

Siiski võib esineda mõningaid erinevusi selles osas, mida nad sõltuvalt oma tujust taluvad. Näiteks võib teie kass rohkem kaisutada tahta, kui olete ära olnud või ta tunneb ennast halvasti.

Samuti võib teie kass ärrituda, kui veedate liiga palju aega mõne tundlikuma kehaosa silitamisel.

Jälgige oma kassi kõrvu, kui see peaks juhtuma: Kui need on vastu pead maha surutud või liiguvad kiirelt edasi-tagasi, on aeg oma miisule puhkust anda.

Teine hea viis teada saamaks, kas olete oma kassi ülestimuleerinud, on jälgida, mida ta pärast lakkumist ja hammustamist teeb. Kui nad põgenevad ja peituvad, siis on tõenäoline, et neid on ülestimuleeritud. Kui nad jäävad teie lähedusse, võib see olla üks muudest põhjustest siin artiklis.

4. Nad mängivad

Kui lakkumise ja hammustamise olukorra läheduses on mõni mänguasi, siis on tõenäoline, et teie kass tahab mängida. Mängusoov ja ülestimulatsioon võivad aga üsna sarnased välja näha.

Kui teie kassi vurrud ja kõrvad on ettepoole suunatud, saba ülespoole, selg veidi kumer ning pupillid on laienenud, siis üsna tõenäoliselt on tal mängutuju.

Mängimise ja ülestimuleerimise eristamise põhiteguriks ongi see, kuidas teie kass pärast hammustust reageerib.

Kui teie kass tahab edasi teie läheduses viibida, siis tõenäoliselt soovib ta mängida. Kui kass aga pingestub ning lakub toast, siis on kõige tõenäolisem seletus ülestimulatsioon.

Kui teie kass jääb paigale, siis tooge välja mõni kassimänguasi ning saate peagi teada, kas tal on tuju mängida või mitte.

5. Ta on stressis

Liigne lakkumine ja hammustamine võib olla märk stressist või ärevusest. Mõned kassitõud, nagu näiteks siiami kassid, närivad asju, kui nad on ärevil. Paraku võid nende asjade sekka kuuluda ka sina.

Mõned kassid stressis olles järjepidevalt ennast lakkuma.

Kui teie kass lakub teid ning seejärel hammustab, siis on ebatõenäoline, et teie kass on ka päriselt teie peale vihane. Ilmselt olete ju oma kassi vihasena või hirmul olles näinud.

Vihastel kassidel kipub olema väga kumer ning kindel selg, karv püsti ning tihti kaasneb selle olekuga ka susisemine.

Milline on teie reaktsioon?
+1
6
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

One Reply to “Miks mu kass mind lakub ning seejärel äkki hammustab?”

  1. minu kassid näksivad mind,mängivad juustega,pesevad mu nägu,käsi.
    Ja lähevad diivanile siis end pesema.Vahel juhtub,et mööda minnes näksab jalast ja paneb siis jooksu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga