Miks on kassidel kare keel?

Kassi keelt kirjeldatakse sageli karedana kui liivapaber, kuid võime teile kinnitada, et teie kiisu keele struktuur on palju lahedam kui miski, mida ehituspoe riiulilt leida võite.

Kuid selleks, et näha, mis tegelikult toimub, oleks vaja pisut lähedamalt asja uurida ja me kahtleme, et teie kass sellise privaatsuse rikkumise üle just õnnelik oleks.

Meie õnneks on mõned esmaklassilised teadlased juba raske töö ära teinud ja nad mitte ainult ei tutvusta meile keele ülesehitusest, vaid arutlevad ka keele disaini võimalike eesmärkide üle.

Milline näeb välja kassi keel?

Kassi keeled tunduvad palja silmaga peaaegu et karvased, kuid karvade asemel on nende keel kaetud sadade pisikeste, tahapoole suunatud ogadega, mida nimetatakse papilladeks.

Why are cat tongues rough? - Quora

Need teravad papillid on õõnsad ja koosnevad jäigast keratiinist, mis on tahkunud valk, mida leidub inimeste juustes ja küüntes ning samuti ka loomade küünistes, sarvedes ja sõrades.

Huvitaval kombel on need papillid midagi, mis on kassidel ühist tema suuremate ja metsikumate nõbudega. Mikrokompuutertomograafia skaneeringud näitavad sarnaseid struktuure kodukasside, ilveste, puumade, lumeleopardide, tiigrite ja lõvide keeltes.

3 põhjust, miks kasside keel on kare nagu liivapaber

Arvestades, et teie kassi keel on kaetud sadade miniokastega, siis pole ka ime, et see tundub justkui keegi tõmbaks liivapaberiga üle teie naha, kui kass teid lakub.

1. Need aitavad kassidel end puhastada

Alexis Noeli ja Peter Hu 2018. aasta uuringu kohaselt on kassi keele papillidel kaks õõnsat piirkonda, mis aitavad kaasa puhastamisele. Keele otsas olev piirkond on mõeldud sülje kandmiseks sügavamale kassi karvadesse ning keele painduv ja õõnes põhi hõlbustab keelele kinni jäänud karvade eemaldamist. Teisisõnu on teie kassi keel nagu väga kõrgtehnoloogiline sisseehitatud kamm.

2. Need aitavad kassidel ennast maha jahutada

Papillide võime toimetada sülg sügavale kassi karvadesse ei ole kasulik ainult pesemiseks – see on ka geniaalne tööriist aitamaks kassidel oma kehatemberatuuri hoida.

Kuna kassidel on higinäärmed ainult käppades, on pesemist pikemat aega kahtlustatud jahutamise mehhanismina. Papillide abil kassi naha lähedale toimetatud sülg võib anda kuni 25% jahutusest, mida kass vajab termoregulatsiooniks.

3. Need aitavad kassidel süüa

Kassid on lihasööjad, mis tähendab, et nad sõltuvad ellujäämiseks loomsetest valkudest. Arvestades liha tähstust nende toitumises, pole üllatav, et papillid on kasulikud nii liha haaramisel kui ka purustamisel.

Kas kare keel võib põhjustada karvapalle?
Ask a Vet with Dr. Sam: What are hairballs and why do cats get them? -  MRFRS | The Merrimack River Feline Rescue Society

Kõrgtehnoloogilise kammi suus hoidmise üks võimalik varjukülg on kurikuulus karvapall. Mõned kassid võivad pidevalt karvapallidega hädas olla, sest nende keel hoiab karva nii hästi suus kinni.

Enamikul juhtudel pole muretsemiseks aga põhjust, kuna suurem osa karvapalle liigub lõpuks kas mööda seedetrakti või oksendatakse õigel ajal välja.

Kuid kui teie kass ajab rohkem kui paar korda nädalas ülesse karvapalle või te olete mures, et midagi võib valesti olla, siis teavitage sellest oma loomaarsti.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga