Millal saab kassipojad emast eraldada? Ärge eraldage neid liiga vara

millal võib kassipojad emast lahutada

Kõik vanemad teavad, et pere kasvatamine on raske töö ja sama asi kehtib ka emakasside kohta.

Kassipoegade regulaarsest toitmisest ning pesemisest kuni pideva soojuse ja kallistuste jagamiseni, on kassiemadel vastsündinud kassipoegadede kasvatamisega käed-jalad tööd täis.

Kuigi see, et ema-kiisu on pesakonna eest hoolitsedes kohati kurnatud, ei tähenda, et peaksite kassipojad oma emast liiga vara eraldama. Kas olete kunagi mõelnud, et millal oleks parim aeg kassipoegade ohutuks emast lahutamiseks?

Millises vanuses võib kassipojad emast eraldada?

Võimalik, et teil on sõpru ja pereliikmeid, kes püüavad põnevusega pesakonnast uut kassipoega saada, kuid kassipoegade liiga varasel emalt äravõtmisel võivad olla püsivad tagajärjed.

Levinud on eksiarvamus, et kassipojad võib ema juurest ära võtta niipea, kui nad on võõrutamise lõpetanud – ehk umbes 8 nädala vanuselt – kuid kassipojad peaksid siiski jääma oma ema juurde kauemaks.

Vältimaks tulevasi käitumisprobleeme, nagu pingeline suhtlemine inimeste ja teiste loomadega, peaksid kassipojad jääma oma emade juurde kuni nad saavad vähemalt 12-14 nädala vanuseks.

Mis juhtub, kui võtta kassipoeg ema juurest ära?

Kassiema piim annab kasvavale kassipojale 100% tema vajaminevatest toitainetest ning emakassid lõpetavad loomulikult kassipoegade toitmise umbes 8 nädala vanuselt. Kuigi kassipojad ei sõltu enam toitainete saamiseks emast, siis võib nende eraldamine emast liiga vara põhjustada neis käitumisprobleeme. Siin on mõned raskused, mis võivad esineda, kui kassipojad eraldatakse emast liiga vara:

Nad võivad kasvada agressiivseks

Mänguaeg ema ja oma õdede-vendadega on midagi enamat kui lihtsalt lõbu ja mängud. Emast ja pesakonnakaaslastest liiga vara eraldatud kassipojad ei ole korralikult sotsialiseerunud, mistõttu ei õpi nad teiste kassidega õigesti suhtlema. Kui ema ei hoia valvsalt oma kassipoegadel silma peal, võivad nad liiga kõvasti hammustama ja kriimustama õppida.

Nad võivad karta teisi kasse ja inimesi

Kuigi mõned kassipojad muutuvad agresiivseks, kui nad ei ole korralikult sotisialiseerunud, siis tuleb teisi kasse oma kestast välja meelitada. Nad võivad kasvada häbelikuks ning kiuslikuks, mis võib viia selleni, et teised kassid hakkavad neid kiusama. Nii nagu ka inimlapsed, õpivad noored kassipojad oma emadelt ümbritseva maailmaga suhtlemist.

Peaksite kindlasti tihedalt ise emakiisu ja tema kassipoegadega suhtlema. Õpetades kassipoegadele, et inimesi ei pea kartma, valmistate neid paremini oma tulevaseks koduks ette. Kui kassipoegi kasvamise ajal süles ei hoita ja nendega ei mängita, võivad nad täiskasvanuna innimestega suhtlemist vältida.

Nad ei pruugi liivakasti kasutama õppida

Kassipojad õpivad liivakasti kasutama jälgides, kuidas nende ema seda kasutab. Kui nad liiga varakult emast eraldatakse, siis ei saa nad tõenäoliselt aru, kuidas ja millal peaks liivakasti kasutama.

Võite kassipoegadele liivakasti kasutamist hakata õpetama kui nad on umbes 4 nädala vanused ja nad peaksid oskama liivakasti edukalt kasutada juba 8 nädala vanuselt. Olge liivakasti treeningute ajal rahulik ja positiivselt meelestatud, sest kassid reageerivad positiivsele tunnustamisele paremini kui karistamisele. Lisaks võib kassipoja karistamine põhjustada temas hirmu inimeste vastu ja ta ei saa ilmselt aru, miks teda karistatakse.

Millal lõpetavad kassipojad imetamise?

Kassipoja võõrutamine – emapiimast kassitoidule ülemineku protsess – võtab tavaliselt aega paar nädalat. Kassipiim hakkab loomulikult kokku kuivama, kui ema pojad on umbes 8 nädala vanused, kuigi mõnikord võib täieliku kuivamiseni kuluda veel paar nädalat. Selleks hetkeks on teie kassipojad emapiimast täielikult võõrutatud, seega saavad nad süüa edaspidi ainult kassitoitu.

Ärge eraldage kassipoegi emast liiga vara

Vähesed asjad on elus armsamad, kui kassiema poegadega mängimas. Kui soovite oma kassile ja tema beebidele parimat, siis ärge eraldage neid liiga vara. Kassipojad, kes jäävad pikemaks ajaks ema juurde, pole mitte ainult tervemad kui liiga vara eraldatud kassipojad, vaid neil on ka tulevases elus palju vähem tõenäoline, et neil esineb hilisemas elus käitumisprobleeme.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga