Millised kassitõud sobivad kõige paremini korterisse elama?

Korterikass kassitõud

Tahaksime alustada sellega, et isegi selles nimekirjas olevad kiisud võivad näidata välja stressimärke või muud omapärast käitumist, kui neile ei anta piisavalt võimalusi oma geneetiliste omaduste väljendamiseks ehk kui neil ei lasta olla nemad ise.

Kuid enamik kasse on siiski väga kohanemisvõimelised ning naudivad seda ruumi, mida nad oma koduks peavad. Mõned kassid saavad siiski korterites ja ridaelamutes paremini hakkama kui teised.

Millised kassid sobivad korterisse?

Iseseisva isiksusega kassid sobivad korteris elamiseks näiteks paremini kui energiarikkad tõud, kes vajavad ebaproportsionaalselt palju vaimset stimulatsiooni, et hoida neid seinast-seinani koguaeg lippamast.

Pärslanne

Isiksus: südamlik, õrn ja vaikne
Keskmine kaal: 3-5kg

Pärsia impeeriumist – praegusest Iraanist – pärinev pärsia kass on üks vanemamaid ja väljakujunenumaid kassitõugude. Seetõttu leiate paljudes majapidamistes sageli Pärsia segusid.

Üks paljudest headest omadustest, mis teevad pärslasest hea korterikassi, on see, et need kiisud eelistavad üldiselt oma käpad kindlalt maapinna lähedal hoida. Kuna nad ei pürgi kõrgustesse, pole keerukate ronimiskonstruktsioonide järele vajadust.

Ragdoll

Isiksus: kuulekas, südamlik ja seltskondlik
Keskmine kaal: 4-7kg

Ragdoll on tõug, kes on vaikse ja laisa iseloomuga, sellest hoolimata hindab ta hellitusi ja tähelepanu. Ragdoll on ideaalne korterikass, sest ta on õnnelik, kui saab kõigist pere toimetustest osa võtta.

Tavaliselt ei tunta neid hüperaktiivsetena ja nad on üsna rahul väikestes ruumides laisklemisega.

Briti lühikarvaline

Isiksus: leebe, intelligentne ja sotsiaalne
Keskmine kaal: 3-7kg

Vaatamata oma nimele on Briti lühikarvaline pärit Vana-Egiptusest, kus nad olid töökassid, kes kasutati viljapõldudel ja kaubalaevadel hiirepüüdjatena.

See kaunis kass on oma töölisklassi päevist edasi arenenud ja on nüüd oma tagasihoidliku iseloomu tõttu populaarne korterikass. Kuigi Briti lühikarvalise puhul võib siiski aeg-ajalt ette tulla öiseid jooksuvõistlusi, on ta ideaalne kaaslane peredele linnakodudes, stuudiokorterites ja kortermajades.

Vene sinine

Isiksus: häbelik, südamlik ja inimestega hea
Keskmine kaal: 2-5kg

Vene tsaaride õukondade lemmikkassitõug, see kuninglik kassipoeg on auga välja teeninud perekassi maine. Isegi kuninganna Victoriale avaldas Venemaa sinise leebe temperament muljet ja ta hoidis mitut neist Londonis Crystal Palace’i palees.

Ometi pole oma paleed vaja – vene sinine on ka hea korterikass. Nad on iseseisvad ja oskavad omaette aega veeta, mis on töötavatele perele kasulik.

Main Coon

Isiksus: Rahulik, leebe ja mänguline
Keskmine kaal: 4-11kg

Kuigi paljud pelgaksid nii kurikuulsalt suure kassi korteris pidamist, on see õrn hiiglane väga hinnatud selle poolest, et nad naudivad linnakodudes elamist.

Main Coon on tegelikult teistest kassitõudest ka enim valmis jalutusrihma otsas kõndima. Nii saate ta näiteks oma igapäevaseks treeninguks õue kaasa võtta. Lisaboonusena võib see “koerasarnane” kiisu isegi väljas viibimise ajal teie visatud palli teile tagasi tuua.

Main Cooni pikk ja luksuslik karv vajab igapäevast hooldamist. Kuid teil on nende harjamiseks piisavalt aega, samal ajal kui nad lihtsalt aknalaual aega laiaks löövad.

Kas kassid on korteris õnnetud?

Kuigi paljud kassid võivad väikestes ruumides elamist isegi nautida, siis mitte kõik kassid ei saa hästi korterites hakkama.

Mõned lihtsalt vajavad oma energiataseme rahuldamiseks rohkem territooriumi ja võimalusi kui korter neile ehk võimaldab.

Milline on teie reaktsioon?
+1
2
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga