Pole saladus, et lemmikloomade pidamine on lastele kasulik. Kodu jagamine lemmikloomaga ei suurenda mitte ainult laste empaatiavõimet, vaid sisendab väikestesse lastesse ka koostöö- ja vastutustunnet.
Võib-olla kõige olulisem on see, et uuringud on tõestanud, et lastel, kes kasvavad ülesse lemmikloomaga, on kuni 77 protsenti väiksem tõenäosus hilisemas elus lemmikloomaallergia tekkeks.
Kui sa avastad aga ennast meeleheitlikult otsimas selliseid fraase nagu “kuidas takistada lapsel kiisusaba tõmbamist”, siis olete avastanud ühe puuduse nii laste kui kasside omamises.
Oleme kokku kogunud parimad nõuanded, kuidas takistada teie väikelapsel kassiga liiga karm olemast. Siin on kõik, mida peaksite teadma.

Miks väikelapsed kassi sabast tirivad?
Sa armastad oma last, aga sa armastad ka oma kassi ja tahad, et nad armastaksid ka üksteist sama palju. Mõnikord võivad lapsed aga kassidega pisut karmid olla, eriti kui nad on veel pisikesed. Kanadas elava lapsevanemate koolitaja Judy Arnalli sõnul ei kiusa väikelapsed tahtlikult kasse ega loobi asju.
Nad avastavad asjade põhjuseid ja tagajärgi, ise tagajärgedega arvestamata. Arnalli sõnul tekib see võime neil alles kolme ja poole aastaselt.
Kahjuks võivad sellel teie kassile siiski tõsised tagajärjed olla, isegi kui teie laps pole nende mõistmiseks piisavalt vana. Kuigi sabatõmbevigastused ei kahjusta teie kassi seljaaju, võivad need põhjustada tõsiseid närvikahjustusi ja isegi sabamurdu. Arusaadavalt võib teie kass last hammustada või kriimustada, kui tal saba tõmmatakse. Ekspertide sõnul on see number üks põhjus, miks lapsi ei tohiks kassiga üksi jätta.
Kuidas õpetada oma lapsele kassiga õrn olema?
Lapsed on eriti impulsiivsed, kui nad on väiksed. Kuna nad on loomult uudishimulikud ega mõista veel tagajärgi, võivad lapsed tirida kassi sabast, vurrudest või kõrvadest. Väikesed lapsed võivad ka oma mänuasju loopida või lemmiklooma lüüa. Kuigi selline käitumine on murettekitav, väivavad eksperdid, et see on üldiselt lihtsalt faas ning aja ja kannatlikusega on võimalik seda käitumist parandada.

Esimene samm: andke aega
Nii ahvatlev kui ka poleks oma väikelapsele uut pereliiget tutvustada, vajab teie kass kõigepealt sisseelamiseks aega. Veenduge, et teie kassil oleks kõik oluline tema heaoluks olemas (liivakast, vesi, toit, mänguasjad ja kraapimispuu) ning tekitage talle oma ruum, kuhu ta saab põgeneda, kui ta peaks ennast ülekoormatuna tundma.
Teine samm: alustage aeglaselt
Sel ajal, kui teie laps näiteks mänguaedikus mängib, laske oma kassil toas ringi seigelda. Paluge oma lapsel kassi esialgu ignoreerida. See võib olla keeruline, kuna enamik lapsi tõmbab kohe loomade poole. Laske oma kassil ruumi uurida. On oluline lasta kassil ise valida, kas ta soovib lapsega suhelda või mitte. Kasutage julgelt erinevaid snäkke ja maiustusi, et julgustada oma kassi teie lapsele lähemale jõudma, kuid ärge sundige kohtumist peale.
Kolmas samm: laske väikelapsel ja kassil rohkem aega koos veeta
Kui teie laps on juba võimeline kassiga ühes toas olema nii, et ta ei prooviks teda puutuda, siis võite lubada kassil toas ringi liikuda jube kauem. Premeerige last hea käitumise eest ja juhatage kass kohe toast välja, kui teie lapsel peaks tekkima jonnihoog või ta hakkab midagi loopima. See näitab lapsele, et mänguaeg kiisuga leiab aset ainult siis, kui kõik ilusti käituvad.
Neljas samm: õpetage oma lapsele, kuidas kassi silitada
Kui teie uudishimulik kiisu on piisavalt üles soojenenud, et lasta lapsel enda lähedusse tulla, siis on aeg näidata, kuidas ja kust oma kassi silitada. Keskenduge peamiselt seljale, õlgadele, peale ja eriti lõuale ja põskedele. Demonsteerige sobivat tugevust kassi paitamiseks. Õpetage oma last mitte puudutama saba, kõrvu ega kõhtu.

Kasside ja laste olemasolu kodus võib olla suur rõõm, kuid kui lapsel areneb välja pidev komme kassi sabast tõmmata, tekib kodus paras kaos. Veetke aega, et õpetada oma lapsele, kuidas kassiga suhelda ja jälgige kindlasti nende koos veedetud aega, kuni teie laps teab, kuidas õrnalt mängida.
Kui olete kahtleval seisukohal, siis usaldage professionaale. Kasside käitumisspetsialistil Jackson Galaxy’l on mitu informatiivset Youtube’i videot, mis õpetavad samuti erinevaid meetodeid kassiga paremini ringi käimiseks.