Vangla adopteerib varjupaigakasse ning muudab läbi selle vangide elusid

Teadagi on loomadel meile tervendav mõju. Nad aitavad depressiooni ja ärevuse vastu ning on meile suurepärasteks kaaslasteks, aidates tõsta tuju ning madaldada vererõhku.

Nende võime elusid muuta küündib aga nüüd veelgi kaugemale, seda lausa ühe Ameerikas, Indiana osariigis aruva vanglani.

Indiana osariik ühendas jõud loomakaitseliiduga ning tegi 2015. aastal algust ühe üsna hämmastava projektiga nimega F.O.R.W.A.R.D.

Varjupaika sattunud kassid saadeti elama vanglasse ning vangide vastutada jäi nende heaolu. Projekt tõestas peatselt end hämmastava initsatiivina nii vangidele kui kassidele.

Paljud neist kassidest on pidanud minevikus läbi elama koledaid asju ning võime inimestega sotsialiseeruda kontrollitud keskkonnas tagab, et nad saaksid vastava kohtlemise ja hoolitsuse osaliseks, mida nad nii väljateenitult vajavad.

Vangid söödavad kasse ning puhastevad nende tagant, lubades neil jälle inimesi usaldama hakata.

Kassid ei ole aga ainukesed, kes sellest olukorrast võidavad – vangidele antakse võimalus õppida kaastunnet, hoolimist millegi eest, mis vajab armastust ja vastutust – kohustus, mida me kõik mõistma peame.

“Mulle osad vangid öelnud peale looma saamist, et see oli esimene kord kui nad lubasid endal kellestki hoolida ja armastada kedagi” sõnas vangla direktor Maleah Stringer.

See õpetab neile vastutustundlikust, kuidas suhelda grupiga kasutades mitte vägivaldseid meetodeid ning tagab neile looma tingimusteta armastuse – midagi, mida paljud neist vangidest ei ole kunagi tundnud.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga