Viis lõbusat trikki, mida kassile õpetada ning kuidas neid selleks treenida

Viis lõbusat trikki, mida kassile õpetada ning kuidas neid selleks treenida

Koeri saab treenida tegema mitmesuguseid erinevaid trikke, aga kuidas on lood kassidega?

Kuigi nad võivad olla veidi vähem õppimishimulised kui koerad ning osad võivad teha just risti vastupidi, mida neilt soovite, siis on siiski võimalik oma kassist sõbrale mõnda asja õpetada.

Teil on vaja lihtsalt õigeid stiimuleid, realistlikke ootusi ning kannatlikku kassi. Siin on mõned näpunäited, mida proovida.

Maiused, mänguasjad, kiindumus ja julgustus

Iga treeningu võtmeks on positiivne suhtumine. Kui kass mõne triki või osa sellest edukalt sooritab, siis peab ta selle jätkamiseks seostama seda millegi heaga. Kassi maiused on hea koht alustamiseks, kuna enamik kasse on nende järele pisut hullud.

Kasutage kindlasti väikseid maiuseid, et kiisu liiga palju korraga ei sööks. Võite premeerida teda ka lemmikmänguasjaga või kui teil on paberitega kaisutaja kodus, siis andke talle lihtsalt tähelepanu. Rõõmus verbaalne positiivne kaasarääkimine on hea viis oma kassi julgustamiseks.

Ärge sundige teda

Positiivse julgustuse vastandiks on negatiivsed reaktsioonid. Te ei tohiks oma kassi peale vihastuda ega ärrituda. Kui ta ei õpi asju selgeks, siis ärge püüdke seda ka talle peale suruda. Ta ei saa sellest aru ja ta võib edaspidi teie läheduses pisut pinges olla. Trikkide õpetamine peaks olema lõbus viis oma kassiga suhtlemiseks, nii et hoidke meeleolu lõbusana ning proovige mõni teine päev uuesti, kui ta hetkel aru ei paista saavat.

Klikkeriga treenimine

Paljud inimesed kasutavad kasside õpetamiseks ka klikkereid. Klikkerit kasutatakse just siis, kui kass näitab soovitud käitumist. Selle heliga peaks kaasnema tema eelistatud tasu, et ta mõistaks, et see on hea hääl. Kui ta seostab tekkinud heli preemiaga, soovib ta seda käitumist korrata.

Alustage asjadest, mida nad juba teevad

Kas on midagi triki-laadset, mida teie kass juba teeb? Kas talle meeldib mängida pehmendatud versiooni äratoomisest võib teeb ta vahel lõbusaid hüppeid?

Isegi sellised lihtsad käitumisviisid nagu istumine ja kutsumise peale tulek on hea koht alustamiseks, sest nad juba teevad neid asju, vähemalt enamiku ajast. Alustage nende tegevustega neile käskluste ja preemia õpetamist.

Hoidke asi lühikesena

Kas mäletate, kui teil koolipingis istudes tunni ajal pisut igav hakkas? Kass ei erine selle koha pealt teist eriti ja neil võib olla isegi lühem tähelepanuvõime kui meil. Tal on ju ikkagi vaja mingi hetk oma täiesti suvalisele ümber-maja sprindile jõuda, seega ei tohiks ideaalne treeningseanss kesta kauem kui 15 minutit ja peaks sisaldama umbes 5-10 kordust. Ka segajad tuleks miinimumini viia. See loob kiirelt õppekeskkonna, mis ei jäta teie kassile liiga palju aega igavlemiseks.

Keskenduge ühele trikile

Suurendamaks tõenäosust, et teie kass midagi ka reaalselt õpib, siis on parem keskenduda ühele trikile korraga. Kui proovite korraga mitut trikki õpetada, võib see ta juhtmed kokku jooksutada ja ta segadusse jätta. Kui lisate korraga liiga palju, võib see talle üle jõu käia ja olla stressirohke. Pealegi, keskendudes vaid ühele trikiga korraga, on teil parem edu vähemaltki üks trikk kiisule selgeks teha.

Teil peaksid olema mõistlikud ootused

Kui teil on koerte treenimise kogemus või kõrged eesmärgid, siis peate võib-olla pisut hoogu maha võtma. Kassid võivad selgeks õppida mõned trikid, kuid neilt enama ootamine võib lõppeda pettumusega. Lihtsalt nautige sõitu oma miisuga ning pidage meeles, kui väga te tema iseseisvat vaimu armastate.

Trikid, mida kassid oskavad selgeks õppida

Niisiis, milliseid trikke oskavad kassid kõige paremini selgeks õppida? On mõned põhilised, millest teie ja teie kass võite koos jagu saada.

Tule siia

Tõenäoliselt tuleb teie kass kohale, kui kuuleb konserviavajat või raputatud maiusekotti. Kuidas panna aga kass tulema enda juurde isegi siis, kui maitsvaid hõrgutisi menüüs parasjagu pole?

Noh, kahjuks tuleb endiselt protsessi siiski maiustest alustada. Nad on siiski kassid.

Valige välja soovitud termin kassi kutsumiseks nagu “siia [kassi nimi]” või “tule” ja seiske ta lähedusse. Kui teie kass teieni jõuab, siis andke talle maiust ning tehke samal ajal klikkeriga heli, kui te seda kasutate. Suurendage järk-järgult distantsi ning premeerige kassi iga kord, kui ta teie juurde tuleb. Lõpuks loobuge maiuspaladest ja proovige seda ainult suulise käsuga.

Istu

Kui teie kass istub teie ette maha, siis andke talle maiust ning tehke klikkeriga heli, kui te seda kasutate. Saate teda seda uuesti tegema panna, kui hoiate maiust tema nina ees ja liigutate oma kätt üles, miks peaks jätma ta selja pisut allapoole kaldesse. Kui ta istumisasendisse jõuab, andke talle koos positiivse kiitusega maius. Kui ta on seda paar korda juba teinud, siis hakake maiust üles tõmmates ütlema “istu”. Seejärel proovige maiuspaladest järk-järgult loobuda ja lihtsalt kasutada suulist käsku.

Käpa andmine

Koerad kipuvad käpa andmises tavaliselt spetsialistid olema, kuid ka kassid võivad seda teha. Kassi õpetamiseks minge talle lähedale ja koputage õrnal tema käpale, öeldes “anna käppa”. Kui ta liigutab käppa, siis andke talle maiust. Mõne aja pärast võite proovida pisut käpast kinni juba hoida ning teha ka kerget raputusliigutust. Seejärel premeerige kassi endiselt alguses maiustega. Korrake liigutust, kuni ta pakub oma käppa ainult verbaalse märguande peale ja mitte käpapuudutuse.

Viska viis

Keegi ei taha kunagi viite visates käsi püsti kellegi järele ootama jääda, eriti kassi järele. Kassid on piisavalt võimekad õppimaks viite viskama. Kuidas neile seda õpetada? Hoidke maiust enda ees ja sulgege rusikas. Teie kass nuusutab teie käe ümbrust ning koputab seda uurimise ajal tõenäoliselt käpaga. Kui ta seda teeb, siis avage oma käsi ja andke talle maius ning julgustage teda suusõnaliselt. Kui ta on selle selgeks saanud, siis hakake kasutama verbaalset väljendit “viska viis”. Kui ta ka selle selgeks saab, siis on taaskord aeg maiustest järk-järgult loobuda.

Äratoomine

Kassi selleks harjutuseks treenimiseks tuleb esmalt keskenduda esemele, mida ta ära tooma hakkab. Hoia seda tema näo lähedal ja kui ta seda uurima hakkab, siis paku talle maiust. Viska ese veidi eemale ja premeeri oma kassi uuesti, kui ta selle juurde läheb. Kui ta jõuab mingil hetkel selleni, et see suuga üles korjata, siis on taas aeg maiustega premeerimiseks. Nüüd, et ta saaks selle tagasi tuua, asetage pall või mänguasi endast pisut kaugemale ja oodake, kuni ta selle teile oma suus toob.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga